Cum se descurcă Părintele Nicolae Tănase?

Fiecare scrie ce doreşte şi discuta cu cine vrea, dar pe teme teologice (ce nu se încadrează la vreunul din compartimentele de mai sus)
Veronika
Mesaje:135
Membru din:05 Sep 2010, 23:00
Confesiune:ortodox
Preocupări:biologie, spiritualitate ortodoxa
Localitate:Chişinău
Cum se descurcă Părintele Nicolae Tănase?

Mesaj necititde Veronika » 11 Ian 2012, 23:58

Nu l-am cunoscut personal pe părintele Nicolae Tănase, dar îl admir foarte mult pentru osteneala şi dragostea ce o are pentru aproapele, dar îmi place şi cum ţine predicile, chiar am ascultat şi unele conferinţe pe la radiou..
Întîmplător am auzit într-o seară la ştirile Protv, că la biserica unde slujeşte a ars acum nu demult unele clădiri ale copiilor pe care îi îngrijeşte.
Sincer m-am întristat foarte mult că a nimerit într-o astfel de situaţie, mai bine zis încercare. Mi-aş dori să aflu (poate cineva îl cunoaşte mai îndeaproape), cum se descurcă şi cum se simte la moment în urma pagubelor pe care le-a suferit el şi toţi copii lui.
Dumnezeu să-l întărească, pentru că sunt rari preoţi care îşi asumă o astfel de responsabilitate, de a lua sub "aripa" lui atîtea suflete.

Avatar utilizator
apologet
Mesaje:99
Membru din:22 Aug 2008, 21:17
Confesiune:ortodox
Preocupări:scot balastul din teologie
Localitate:România

Re: Părintele Nicolae Tănase

Mesaj necititde apologet » 16 Ian 2012, 14:15

Dracul nu doarme, dar nici sfinţii nu se lasă...


Înapoi la “ALTE SUBIECTE TEOLOGICE”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 55 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron