Intrebare pentru un preot

Fiecare scrie ce doreşte şi discuta cu cine vrea, dar pe teme teologice (ce nu se încadrează la vreunul din compartimentele de mai sus)
lavi
Mesaje:1
Membru din:09 Aug 2014, 13:21
Confesiune:ortodox
Preocupări:plimbari
Intrebare pentru un preot

Mesaj necititde lavi » 09 Aug 2014, 13:36

Doamne ajuta, as dori un raspuns din partea unui preot in urmatoarea problema: am o cunostinta care e posibil sa imi faca vraji de ani de zile - nu am certitudinea ca este asa, dar e posibil, iar despre ea se stie de catre toata lumea in mod tacit ca se ocupa cu asa ceva. As vrea sa stiu daca vrajile se dezleaga o data cu incetarea din viata a celui care le-a facut. Persoana in cauza este acum in varsta si rudele ei au inceput sa ia in calcul ca e posibil sa nu mai traiasca mult. Nu ii doresc moartea, Doamne fereste, dar as vrea sa stiu daca atunci cand ea va muri, peste o luna, un an, zece ani, ma voi elibera si eu de lucrarile ei. Multumesc.

Pr Haralambie
Mesaje:895
Membru din:14 Ian 2010, 19:54
Confesiune:ortodox
Preocupări:Sensul vieţii
Localitate:BOR
Contact:

Re: Intrebare pentru un preot

Mesaj necititde Pr Haralambie » 09 Aug 2014, 19:47

Vrajile, se dezleagă numai dacă împlinim angajamentele luate la Botez si trăim ortodoxia la modul autentic! Altfel nici o șansă.
Cu mult respect.


Înapoi la “ALTE SUBIECTE TEOLOGICE”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX