Metode contraceptive

Fiecare scrie ce doreşte şi discuta cu cine vrea, dar pe teme teologice (ce nu se încadrează la vreunul din compartimentele de mai sus)
ceamaipacatoasa
Mesaje:1
Membru din:30 Dec 2014, 23:04
Confesiune:ortodox
Preocupări:eleva
Metode contraceptive

Mesaj necititde ceamaipacatoasa » 30 Dec 2014, 23:50

Iertare! Marturisesc ca am avut mai multe contacte sexuale cu fostul meu prieten de care duhovnicul meu, (care este monah) , stie. Problema este ca unul dintre acestea a fost neprotejat, iar eu, inconstienta si prostuta, am luat pilula de a doua zi. Nu vreau sa spun acest lucru parintelui duhovnic, de cand ma spovedesc la el si citesc cartile Sfintilor Parinti (inainte sa-l intalnesc pe el ma spovedeam formal) mi-am dat seama de greselile mele si sunt 100% sigura ca nu o sa mai fac nimic din ce am facut in trecut. Insa cand imi amintesc de asta regret ca nu am spus nici unui preot ca sa fiu ajutata cu un sfat macar. Stiu ca acea pilula nu a actionat pentru ca nu avea pentru ce, dar gandul de atunci imi poate "compromite" familia pe care o voi forma. Ce sa fac? Chiar mi-e rusine si frica sa-i spun duhovnicului, incerc pe cat posibil sa gasesc alta solutie si sa ma impac cu mine insami. Nu cer sugestii ci un ajutor de la preot, Multumesc! Doamne ajuta!

Pr Haralambie
Mesaje:895
Membru din:14 Ian 2010, 19:54
Confesiune:ortodox
Preocupări:Sensul vieţii
Localitate:BOR
Contact:

Re: Metode contraceptive

Mesaj necititde Pr Haralambie » 31 Dec 2014, 00:28

Pai daca parintele iti stie trecutul, trebuie de marturisit si problema asta care a mai ramas.
Dar cum adica, pilula de a doua zi nu a actionat pt. ca nu avea pentru ce? Ce te face sa fi asa sigura?
Cu mult respect.


Înapoi la “ALTE SUBIECTE TEOLOGICE”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX