De ce nu se scrie pe acest forum?

Titlul spune de la sine...

De ce nu se scrie pe acest forum?

Nu am timp
5
15%
Am fost ocupat, dar în curând voi scrie
11
32%
Nu-mi place cum este organizat forumul
2
6%
Nu-mi plac răspunsurile de pe forum
3
9%
Forumul este neserios. Vreau ceva mai tare
0
Niciun vot
Pretenţiile pt forum sunt prea mari. Mă depaşesc
2
6%
Un om serios nu citeşte şi nu scrie pe forumuri
1
3%
Suntem activi pe alte forumuri
3
9%
Alte cauze
7
21%
 
Voturi totale: 34

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:
Re: De ce nu se scrie pe acest forum?

Mesaj necititde protosinghel » 28 Sep 2014, 23:54

acel forum este pe alocuri mult mai de calitate decât acesta, se dezbat şi alte lucruri decât aspecte de ritual, are câţiva utilizatori mai de calitate decât acest forum, chiar dacă nu sunt preoţi.
Aici m-aţi dat gata!

Avatar utilizator
barbosioan
Mesaje:53
Membru din:24 Sep 2014, 07:44
Confesiune:ortodox
Preocupări:Liturgica,Tipic,Drept Canonic,Catehetica
Localitate:Timisoara

Re: De ce nu se scrie pe acest forum?

Mesaj necititde barbosioan » 23 Mai 2016, 14:19

Desi subiectul este vechi,personal cred ca este de actualitate,iar acest forum il consider unul serios . Sincer nu cred ca te ia cineva la "impins vagoane" daca vorbesti si intrebi frumos ... faptul ca nu intelegi cand cineva incearca sa te invete intr-un mod pe care tu il percepi ca si "dur" e problema ta si inseamna ca spre deosebire de noi , astia cu seminar de teologie (si nu numai ) nu intelegi ce e "ascultarea" intr-un asemenea mediu de studiu , daca era sa ma iau sa plec de cate ori m-a mustrat un pr.profesor pai nu mai terminam cei 5 ani ! :D Apoi daca cineva se poarta obraznic , multi o fac intentionat , trebuie dat dovada de bun simt si nu de un comportament asemanator cu al lor . Cred personal ca lipsa de interes , lipsa dorintei de a invata mai multe,caci un seminar sau o facultate nu ajung fara un studiu suplimentar , individual . Plicisul , chestii gen .... "m-am suparat si am plecat" , etc. Teologia este un domeniu foarte vast si fara limite care se ancoreaza atat in credinta cat si in realitate , desi putini inteleg acest lucru,devenind fanatici lucru deloc sanatos in nici un mediu ! Nu am votat .... nu stiu ce va fi maine !
Cu stima
Barbos Radu-Ioan
Trebuie facuta clara diferenta intre credinta si fanatism !


Înapoi la “Chestionare şi statistici”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron