Uniti vom rezista,divizati ne vom prabusi

Tot ce nu se încadrează la alte forumuri, dar este în acord cu Regulamentul
BogdanSilviu
Mesaje:3
Membru din:10 Mai 2009, 23:55
Confesiune:ortodox
Uniti vom rezista,divizati ne vom prabusi

Mesaj necititde BogdanSilviu » 29 Sep 2010, 23:44

Prieteni dragi,doresc sa va intreb :voi vedeti ce se inampla in jurul nostru, pe strada,in media si mai ales in sufletul celor ce stiu dar nu pot face nimic?
Observ ca in fiecare zi lucruri ciudate incep sa se inample,de la premiul Nobel pentru pace acordat lui Obama pentru ca a trimis mai multi soldati la razboi,pana la omul de la tara care mai nou a devenit destul de agresiv.E dureros ,cu atat mai dureros cu cat eu nu pot rezista multor ispite.Oare ce trebuie facut pentru a incepe sa ne controlam singuri mintea,sa fim mult mai constienti ,cum sa izbavim cand lumea se schimba rapid,inclindandu-se catre lux si distractie ce implica consum de alcool si droguri.
Voi atinge un subiect des discutat in ultima vreme si anume indoctrinarea maselor de catre mass media.Este tragic ca o mare parte a PLANETEI se uita des la televizor,de exemplu in Romania in medie un cetatean al tarii noastre se uita la TV 6 ore/zi,de aici si intunericul mintii noastre,ne lasam jucati de simboluri si mesaje subliminale in fiecare zi FARA SA NE DAM SEAMA.
Am ramas extrem de surprins cand am observat aceste mesaje subliminale prezente in multe dintre melodiile ascultate de catre noi tinerii ,de asemenea am descoperit ca multora dintre vedetele Hollywood-ului si a industriei muzicale americane (cea mai importanta) li se arata calea,li se spune ce trebuie sa faca si cum in schimb oferinduli-se faima si averi colosale(de catro o forta mult mai mare).Sunt 100% convins de faptul ca in spatele acestor mijloace de petrecere a timpului liber exista o intreaga propaganda.Cu alte cuvine se incalca drastic cuvantul Creatorului....in fiecare zi raul din jurul nostru creste,la fel si frica din sufletele multora.Aceasta forta mondiala din care fac parte mintile ''iluminate'' are o strategie bine pusa la punct si de multe ori dusa la extrem ( 9-11-2001) prin care reuseste sa promoveze cuvantul unei fiinte demonice care se pare ca este esenta raului pe pamant.Multi artisti se refera chiar la satan in melodiile lor si il asociaza semnelor masonice,acestea fiind promovate de multe ori in concertele rapperilor americani foarte cunoscuti, in filme,de catre presedinti si chiar Papa ,iar prostimea habar nu are despre ce e vorba,totul intra in subconstient.Mai avem putin si ne inchinam raului fara sa ne dam seama,oameni buni...incercati sa vedeti adevarul din jurul vostru si iubiti-va mai mult,chiar si pe cei ce pacatuiesc,nu luati totul ca atare pentru ca multe nu sunt ceea ce par,dupa cum vedeti cuvantul Domnului se adevereste cand spune ca ochiul mintii devine orb (glanda pineala se calcifiaza din cauza alimentelor toxice-coca cola,etc),traiti o viata sanatoasa,bucurati-va de natura,orientat-va catre suflet si inima ,iar mai presus de toate acceptati-va asa cum sunteti ...doar asa ne putem elibera

porfirie
Mesaje:237
Membru din:13 Mai 2009, 20:24
Confesiune:ortodox

Re: Uniti vom rezista,divizati ne vom prabusi

Mesaj necititde porfirie » 01 Oct 2010, 17:47

Cu Doamne Iisuse... se rezolva :)


Înapoi la “Off topic si neteologic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX