Vis ciudat Isus Vs Satana

Tot ce nu se încadrează la alte forumuri, dar este în acord cu Regulamentul
Isostar
Mesaje:1
Membru din:06 Ian 2013, 10:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:angajat
Vis ciudat Isus Vs Satana

Mesaj necititde Isostar » 06 Ian 2013, 10:38

Buna ziua, am avut un vis foarte ciudat in aceasta dimineata.

Visam ca urma o lupta intre discipolii lui Isus si cei ai lui satana.Isus statea pe un scaun si noi trebuia sa mergem la El pentru a ne pune mana pe piept si spunand 2 cuvinte din 4 litere fiecare.Am mers si eu desi imi era super frica, facand acelas lucru. In momentul in care am mers si eu cand a pus mana pe piept, am avut o reactie in stomac ca si ce-a de atunci cand mergi cu masina si mergi peste un pod mic si umpic mai inalt decat strada ( urci si cobori repede cu masina de pe acel pod). Apoi am visat ca mi-a zis ca sunt bine si ma ia in ''echipa lui''. Stiti cumva ce inseamna acest vis?

Alt vis ciudat ce am mai visat a fost ca ma urmareste Moartea dar eu mereu am reusit sa fug de ea si sa scap.Asta ce mai inseamna ?

Andreea2012
Mesaje:106
Membru din:16 Iul 2012, 18:46
Confesiune:ortodox
Preocupări:Teologie, Lectura
Localitate:Cluj

Re: Vis ciudat Isus Vs Satana

Mesaj necititde Andreea2012 » 21 Iun 2013, 11:08

Dar nu crede in vise indiferent ce sau pe cine ai visa. Necuratul incearca toate metodele de a ne ameti de cap sa nu mai stim ce este bine sau rau. Roaga-te si crede in Dumnezeu.
"Nimic nu este mai uşor decât a învăţa pe alţii şi nimic nu este mai greu decât a face ceea ce înveţi pe alţii."
Parintele Cleopa Ilie


Înapoi la “Off topic si neteologic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX