Copiii au nevoie de un tata?

Tot ce nu se încadrează la alte forumuri, dar este în acord cu Regulamentul
Pisoiu Fericit
Mesaje:379
Membru din:05 Apr 2008, 19:08
Confesiune:ortodox
Localitate:N-E Scotiei
Copiii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Pisoiu Fericit » 09 Iun 2008, 23:03

Nunta homosexuala a diaconului Catalin din Grecia de la stiri mi-a amintit de ceva ce am auzit la radio mai demult. Se pare ca nu exista nici un studiu care sa demonstreze nevoia pentru un tata. Toate studiile de pana acum zic ca nu e nevoie de un tata. Sau cel putin asa am auzit la radio. Atunci se vota la parlament, si nu s-au hotarat daca e nevoie de un tata, sau nu.

Am dat un search, si ce aflu? Nu e nevoie !!! (http://www.telegraph.co.uk/news/yourvie ... ather.html)

Voi ce parere aveti, putem sa zicem ca e ok ca lesbienele sa faca si sa creasca copii fara parinti, pe baza unor studii sau e mai bine ca toti copii sa aiba parinti ?
Ultima oară modificat 10 Iun 2008, 19:28 de către Pisoiu Fericit, modificat de 2 ori în total.

diaconul_Catalin

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 09 Iun 2008, 23:50

Nunata homosexuala a diaconului Catalin din Grecia
Facand abstractie de greseala de ortografie, trebuie facuta precizarea ca si exprimarea ta e putin gresita... e vorba de stirea postata despre nuntile homosexuale (vezi aici), si nu despre ce ai scris m-ai sus!

Cat despre studii... noi mergem pe baza credintei si nu a studiilor sau a chestionarelor de mass-knowllege.
1. lesbienele nu formeaza o familie, caci pentru a fi o familie, va lăsa omul pe tatăl său şi pe mama sa şi se va alipi de femeia sa (Efeseni V, 31) deci nu va lasa femeia pe parinti si se va uni cu o femeie! Asemenea si homosexualii.
2. Avem Tata, caci asa a spus Hristos: Deci voi aşa să vă rugaţi: Tatăl nostru, Care eşti în ceruri... (Matei VI, 9), deci avand un tata duhovnicesc, trebuie sa avem un tata trupesc.
3. Insusi actul procrearii da dreptul copiilor sa aibe atat mama cat si tata - despre drepturile copiilor nu e cazul sa vorbim aici!

Avatar utilizator
Ioan Cr
Mesaje:1104
Membru din:07 Apr 2008, 20:29
Confesiune:ortodox
Preocupări:medicină, teologie, filosofie
Localitate:Italia
Contact:

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Ioan Cr » 10 Iun 2008, 12:13

Nunata homosexuala a diaconului Catalin din Grecia
Facand abstractie de greseala de ortografie...
:lol:
"Domnul mă paşte şi nimic nu-mi va lipsi." (Psalmul 23:1)

Avatar utilizator
Pr Constantin
Mesaje:74
Membru din:07 Apr 2008, 16:32
Confesiune:ortodox

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Pr Constantin » 10 Iun 2008, 19:24

:lol:
Sa ne veselim in Domnul !

Pisoiu Fericit
Mesaje:379
Membru din:05 Apr 2008, 19:08
Confesiune:ortodox
Localitate:N-E Scotiei

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Pisoiu Fericit » 10 Iun 2008, 19:28

Nunata homosexuala a diaconului Catalin din Grecia
Facand abstractie de greseala de ortografie, trebuie facuta precizarea ca si exprimarea ta e putin gresita...
Scuze... am corectat...
Insusi actul procrearii da dreptul copiilor sa aibe atat mama cat si tata - despre drepturile copiilor nu e cazul sa vorbim aici!
Mdap, dar fac progrese, am auzit la radio, nu o sa mai aiba nevoie de barbati, o sa ii ia din maduva de la una, o sa ii faca in laborator, din maduva o fac in sperma si o baga in cealalta.

Sa vedeti, era o emisiune, la un alt radio, nu pe BBC Radio 4, era pe Kerrang, si discuta unu, ca la ce nevoie mai e de barbati pe lumea asta, si ruga pe fete sa sune si sa zica de ce e nevoie, acum ca nu mai detinem monopolul productiei de copii, si cel mai bun motiv a fost "sa puna rafturi".

Sincer, nu gasea lumea alte motive, decat din astea stupide... Si io ma gandeam ca de ce, si nu imi gaseam motiv...
Ultima oară modificat 10 Iun 2008, 19:36 de către Pisoiu Fericit, modificat 1 dată în total.

diaconul_Catalin

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 10 Iun 2008, 19:36

Constantine, Ioane... sa-i multumesc lui motanul aiurit ca a corectat postarea: in loc de nunata a scris nunta... acum e mult mai clar... Va intelege lumea ca diaconul Catalin a avut o nunta homosexuala in Grecia...
MOTANE... citeste inainte sa apesi butonul trimite... ca la examene (ca doar esti invatat), reciteste inainte sa dai lucrarea!!! nu doar dupa litere lipsa sau litere in plus, dar si pentru continut si corectitudinea ideilor... Oricum, m-am distrat cu aiureala ta, esti amuzant de aiurit.

danadoina
Mesaje:471
Membru din:01 Apr 2008, 22:26
Confesiune:ortodox

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde danadoina » 10 Iun 2008, 20:50


Sincer, nu gasea lumea alte motive, decat din astea stupide... Si io ma gandeam ca de ce, si nu imi gaseam motiv...

:lol: :lol:

Pisoiu Fericit
Mesaje:379
Membru din:05 Apr 2008, 19:08
Confesiune:ortodox
Localitate:N-E Scotiei

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Pisoiu Fericit » 10 Iun 2008, 22:13

Constantine, Ioane... sa-i multumesc lui motanul aiurit ca a corectat postarea: in loc de nunata a scris nunta... acum e mult mai clar... Va intelege lumea ca diaconul Catalin a avut o nunta homosexuala in Grecia...
Deci, scuze, nu am facut destul de clar, nu e vorba de nunta diaconlului Catalin ci de stirea homosexualilor din Grecia care s-au casatorit, care a fost postata de Diaconul Catalin. Deci, scuze, sincer, iarta-ma, diacone. O sa ma refac, cand oi trece pe la tine, te scot la o bere, sau la o cina, sau la ceva, orice vrei tu, ca tre sa ma revansez, ti-am gresit...

Si apropo, ca tre sa ne punem sursele pentru stiri, va pun un articol din ziar despre tehnologia de care vorbesc.
Si a doua modificare a mesajului: am gasit un articol in romana despre tehnologia despre care vorbesc si unu in care e intrebat si un preot.
Ultima oară modificat 10 Iun 2008, 22:20 de către Pisoiu Fericit, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
elena -petra
Mesaje:172
Membru din:01 Apr 2008, 20:59
Confesiune:ortodox

Re: Copiii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde elena -petra » 10 Iun 2008, 22:17

Constantine, Ioane... sa-i multumesc lui motanul aiurit ca a corectat postarea: in loc de nunata a scris nunta... acum e mult mai clar... Va intelege lumea ca diaconul Catalin a avut o nunta homosexuala in Grecia...
:lol: N-are rost sa va ingrijorati diacone Catalin, stim cu totii ca din prea multa ravna face Pisoias si greseli.Asa ca nu avem cum sa credem ceva gresit despre domnia voastra. Oricum noi am luat doar informatia care s-a dorit a fi transmisa, adica mesajul si-am sarit de greselile gramaticale impardonabile.
MOTANE... citeste inainte sa apesi butonul trimite... ca la examene (ca doar esti invatat), reciteste inainte sa dai lucrarea!!!
Sa stiti c-a recitit mesajul ( imi cer scuze Pisoias ca ,,dau din casa") si si-a dat seama ca are o greseala! Stiti care era.....? C-a scris Catalin cu ,,c " mic.... :lol: in rest contextul textului era ok. :lol: :lol:

Si uite asa , de cand a reinceput postarile Pisoias (cel putin la acest topic) toata lumea numai rade si nu-i raspunde nimeni la intrebarea :,,copii au nevoie de un tata ?" Insa ii raspund eu! Asa cum un copil are nevoie si de mama si de tata, asa aveam nevoie si noi pe acest forum de un Pisoias care va ajunge Motan la maturitate si care datorita stilului de a scrie ne-a descretit si noua fruntile.

diaconul_Catalin

Re: Copiii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 11 Iun 2008, 09:05

N-are rost sa va ingrijorati diacone Catalin...
Este motiv de ingrijorare atunci cand omul doarme chiar si cand scrie.
...imi cer scuze Pisoias ca ,,dau din casa"
Bag de seama ca se formeaza "case" pe acest forum. Sa fie intr-un ceas bun!
...toata lumea numai rade si nu-i raspunde nimeni la intrebarea :,,copii au nevoie de un tata ?"
Parca undeva mai sus am scris trei motive pentru care copiii au nevoie de un tata!

Avatar utilizator
elena -petra
Mesaje:172
Membru din:01 Apr 2008, 20:59
Confesiune:ortodox

Re: Copiii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde elena -petra » 11 Iun 2008, 14:43

...imi cer scuze Pisoias ca ,,dau din casa"
Bag de seama ca se formeaza "case" pe acest forum. Sa fie intr-un ceas bun!
Stati linistit, diacone Catalin :) ca eu formez ,,casa" cu altcineva. Pe Pisoias in schimb il consider un prieten bun. Sper sa stiti sa faceti diferenta dintre o prietenie si ceva mai mult.

Pisoiu Fericit
Mesaje:379
Membru din:05 Apr 2008, 19:08
Confesiune:ortodox
Localitate:N-E Scotiei

Re: Copiii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde Pisoiu Fericit » 12 Iun 2008, 13:07

Este motiv de ingrijorare atunci cand omul doarme chiar si cand scrie.
No, acuma iarta-ma no!!! Ca in fiecare zi iti citesc mesajele si asa de suparat esti... scuze, daca vrei iti platesc compensatii...

Precizez din nou, ca Diacunul Catalin nu a avut nici o nunta gay in Grecia, si nici nu a participat la vreuna.


No bine, da in articolu ala zice ca ii "erezie genetica", io ma gandesc, ce s-a naste din erezia aia genetica???

altcineva
Mesaje:127
Membru din:22 Mai 2008, 19:53
Confesiune:ortodox

Re: Copii au nevoie de un tata?

Mesaj necititde altcineva » 11 Iul 2008, 23:32

Deci, scuze, nu am facut destul de clar, nu e vorba de nunta diaconlului Catalin ci de stirea homosexualilor din Grecia care s-au casatorit, care a fost postata de Diaconul Catalin. Deci, scuze, sincer, iarta-ma, diacone. O sa ma refac, cand oi trece pe la tine, te scot la o bere, sau la o cina, sau la ceva, orice vrei tu, ca tre sa ma revansez, ti-am gresit...
:)) las-o asa ca mai rau o incurci... parca vrei sa il scoti la cina sa nu cumva sa il i-a altul inaintea ta :)) esti tare... cred ca toti au facut o gluma din incurcatura asta. eu m-am amuzat bine de tot. :))
"Imparatia cerurilor este in inima voastra[...]cautati mai intai imparatia lui Dumnezeu!"


Înapoi la “Off topic si neteologic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 71 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX