A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Topicuri pe care ar trebui sa le stergem, dar ne e mila de timpul pierdut de altii la scrierea lor.
JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox
A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 04 Iul 2008, 22:31

Gica contra este un om complexat si incult care nu este niciodata de acord cu nimic,doar o deveni si el filozof peste noapte si foarte contrariat.Se cere sa fie ascultat,cere raspunsuri care nu-i convin niciodata si mai jigneste cu nesimtire tot ce-i mai nobil si mai frumos in jurul lui.Merita atentie astfel de cetateni?chiar si in sens crestin luat.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde esenin » 05 Iul 2008, 08:33

Joan,

Topicul caruia eu ii dadusem ALT nume, a fost renumit ("botezat", pe limba ta) "Intrebarile unui necredincios" de altcineva, un administrator pe cat se pare. Acum, eu, autorul, nu am nimic de reprosat ptr ca intr-un anume fel eu sunt un "necredincios". Pe de alta parte sunt si "credincios". Nu sunt un ateu, cum nu fac parte, sper ca ai remarcat, din nici-o biserica, cult...etc.

Tu te afli (probabil) in confortul ortodoxului convins pe care orice intrebare il deranjeaza. Insulta frusta iti vine pe buze una-doua (in defavoarea ta). "Incult" nu se va folosi asa. In contextul propozitiei tale ar trebui sa fie "necultivat". "Incult" este, ca si "cult" cuvantul proletariatului ajuns, ptr "cultivat" si "necultivat". O abreviere ridicola, care arata de fapt incultura celui care il foloseste. (In ACEST context se POATE folosi "incultura" dar "incult" NU). Presupun ca depasesc puterea ta de analiza. Dupa trufadaua asta pretios-ridicola, treci direct la fapte si-l faci pe "Gica contra" nesimtit. Tu ne pete pas plus haut que ton cul, mais exactement AU NIVEAU de ton cul, devii ceea ce esti. (cauta pe wikipedia, din care cred ca este alcatuita "cultura" ta, traducerea, si il rog frumos pe administrator sa lase aceste cuvinte in mesajul meu, astfel incat preopinentul sa le poata citi din cand in cand). Din nefericire este ceea ce se intalneste FOARTE des in lumea ortocsilor (forumisti, vreau sa zic) care sunt in general capabili sa dialogheze DOAR intre ei intr-o dulce tamaiere reciproca CARE EXCLUDE ORICE SANSA DE CRESTERE DUHOVNICEASCA.

Dupa opinia ta simpla expunere a gandurilor mele "jigneste cu nesimtire" cauta te rog O jignire in text si raporteaz-o, sunt dispus sa ma explic. Raspunsurile nu-mi "convin" ptr ca NU SUNT convenabile, sunt anapode, Cu asta eu nu jignesc pe cel care mi-l da (nici macar nu stiu cine este) ci infirm ce SPUNE acela. Eu gasesc ca e trist pentru un om sa ia de bun ORICE cuvant al unei autoritati. (Vezi cazul cu Pavel care zice in esenta legea Thelemei cand zice "pacat este ce crezi tu ca este"- dar presupun iar ca vorbesc pasareste ptr tine). Dar cum vezi eu nu omor solul ptr ca aduce o veste rea. Il ascult. Nu atac o persoana (adica n-o fac "nesimtita") ci doar ce spune ea. Ceea ce e minimul de civilizatie.

Indraznesc sa te rog sa ai buna cuviinta sa-ti ceri scuze.

Recitit postarile mele. Nu gasesc nimic insultant. Ce vrei tu Joan este ca celalalt sa nu mai gandeasca. Doar sa asculte ce ii spune cutarea sau cutare autoritate. Daca ai varsta necesara (eu o am) vei sti ca este exact ceea ce comunismul vroia.

Mai remarc ca eu jignesc ceea ce e mai "frumos si...etc". inteleg ca gandurile tale sunt "frumoase", dar si ca te identifici cu ele. Tu esti ceea ce gandesti TU. (in fine.... autoritatea cu care esti de acord, nu tu insuti). Vei pasi in randul umanitatii cand nu vei mai face aceasta suprapunere. Tu nu esti ceea ce gandesti. POTI (e posibil) ca tu sa fii una si gandurile tale alta. Adica sa gresesti. Daca tu ai impietrit (in pozitia "eu am dreptate") atunci nu esti apt chiar ptr credinta.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 05 Iul 2008, 18:49

Esenin,
Nu imi maduc aminte sa te fi invitat la vreo discutie pe forum si de aceea sunt foarte surprins de atitudinea ta rautacioasa cu privire nu la topic-uri ci mai mult la persona mea si nici macar nu inteleg de ce?Te-am deranjat candva ?
Nu am nimic personal cu tine si daca stau bine si ma gandesc,nu ma tenteaza o discutie cu tine din n motive inclusiv ca am lucruri mai bune de facut.Singurul motiv care ma determina sa iti acord putin timp se datoreaza faptului ca intr-un fel te-ai numit si credincios.Cu toate ca nu inteleg dihotomic vorbind credincios-necredincios.(vezi acestea sunt erori grave).Cu privire la topic-urile deschise intentia mea obiectiv vorbind a fost indreptata catre a lamuri ce inseamna sa nu mai aruncam margaritare porcilor si sa rascumparam timpul cum spunea cel mai mare Apostol al neamurilor sf.Pavel(nu Pavel ca avea si omul si studii si Har bre!).In limba mea botezat nicidecum nu inseamna "renumit".Nu am remarcat nimic despre tine ca ti-am mai scris nu ma tenteaza persoane ca tine.Pari sa fii unul din aceia care cred ca neaderand la nici un sistem se cred liberi si nu sunt robi ai nimanui.Curent filozofic oriental stilizat si transmis numai prin viu grai de Krishnamurti,Vivekananda si adeptii lui anii '50 daca nu ma insel.(final grotesc insingurare si sinucidere pentru reincarnare,grabirea desavarsirii-nimic mai fals).Neincadrarea in nici un sistem e buna dar ramai robul pacatului caruia ii esti de mult impachetat si vandut .Paradoxal Robia in Hristos ne elibereaza de orice sistem inclusiv de pacat,adica adevarata libertate(salvare-nemurire-indumnezeire).Ce poate fi mai sublim?Relatia cu Dumnezeu e vie si a nu se confunda cu un sistem de legi moarte -eroare.Vezi eu ti-am daruit hrana duhovniceasca si tu mi-ai facut sedinta de partid.Ti-as cere scuze si in genunchi daca iL iubesti , iL marturisesti si iL urmezi pe Hristos Cel Adevarat de acum inainte si te faci rob Lui cu bune si cu rele toata viata si declari asta acum aici pe forum!Hotaraste-te!!!
Ultima oară modificat 06 Iul 2008, 15:06 de către JOAN, modificat 1 dată în total.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde esenin » 06 Iul 2008, 08:31

Esenin,
Nu imi maduc aminte sa te fi invitat la vreo discutie pe forum si de aceea sunt foarte surprins de atitudinea ta rautacioasa cu privire nu la topic-uri ci mai mult la persona mea si nici macar nu inteleg de ce?Te-am deranjat candva ?
Nu am nimic personal cu tine si daca stau bine si ma gandesc,nu ma tenteaza o discutie cu tine din n motive inclusiv ca am lucruri mai bune de facut.Singurul motiv care ma determina sa iti acord putin timp se datoreaza faptului ca intr-un fel te-ai numit si credincios.Cu toate ca nu inteleg dihotomic vorbind credincios-necredincios.(vezi acestea sunt erori grave).Cu privire la topic-urile deschise intentia mea obiectiv vorbind a fost indreptata catre a lamuri ce inseamna sa nu mai aruncam margaritare porcilor si sa rascumparam timpul cum spunea cel mai mare Apostol al neamurilor sf.Pavel(nu Pavel ca avea si omul si studii si Har bre!).In limba mea botezat nicidecum nu iseamna "renumit".Nu am remarcat nimic despre tine ca ti-am mai scris nu ma tenteaza persoane ca tine.Pari sa fii unul din aceia care cred ca neaderand la nici un sistem se cred liberi si nu sunt robi ai nimanui.Curent filozofic oriental stilizat si transmis numai prin viu grai de Krishnamurti,Vivekananda si adeptii lui anii '50 daca nu ma insel.(final grotesc insingurare si sinucidere pentru reincarnare,grabirea desavarsirii-nimic mai fals).Neincadrarea in nici un sistem e buna dar ramai robul pacatului caruia ii esti de mult impachetat si vandut .Paradoxal Robia in Hristos ne elibereaza de orice sistem inclusiv de pacat,adica adevarata libertate(salvare-nemurire-indumnezeire).Ce poate fi mai sublim?Relatia cu Dumnezeu e vie si a nu se confunda cu un sistem de legi moarte -eroare.Vezi eu ti-am daruit hrana duhovniceasca si tu mi-ai facut sedinta de partid.Ti-as cere scuze si in genunchi daca iL iubesti , iL marturisesti si iL urmezi pe Hristos Cel Adevarat de acum inainte si te faci rob Lui cu bune si cu rele toata viata si declari asta acum aici pe forum!Hotaraste-te!!!
Aoleu... de unde a mai aparut si asta ? Existi intr-adevar ?

Parinte Pruteanu,
Va scriu la sugestia Florinei, care m-a indrumat catre "Marele Administrator"- dumneavoastra se pare. Iata: cum se face ca in mediul ortodox "live" sau pe internet exista intotdeauna un asfel de personaj? Mai devreme sau mai tarziu cineva va veni sa-si demonstreze ura, prostia, ignoranta- agresandu-i pe ceilalti.
Cum se face ca daca discuti (nu doar de mine vorbesc ci de toti care se afla in pozitia "...ajuta necredintei mele") cu un catolic, protestant...etc. poti fi sigur NU va voma nimeni pe tine, ca vei iesi din discutie curat ? Cum se face ca-i lasati sa se exprime cand INCALCA propriul dumneavoastra regulament ?
(inutil sa spun ca as dori sa inteleg asta, as vrea un raspuns sincer).

Hai sa raspund lucrului care scrie totusi.
Prietene, vei gasi in NT o pilda cu un "cetatean" cum zici tu care ii marturiseste lui Christos ca crede dar NU crede in acelasi timp. Si care Il roaga sa ajute necredintei lui. Daca ai sa-ti incordezi neuronul ai sa observi ca TOTI oamenii se afla in aceasta situatie chiar daca unii, din suficienta, sau fariseism, sau prostie, sau fudulie, sau simplitate (mai rar)- vor racni din rasputeri "cred" sau "sunt crestin". Nimeni nu e "crestin" in afara de Christos. Noi "simpli cetateni" ca sa raman la jargonul tau, doar DEVENIM crestini. Ne fudulim cand spunem ca suntem. Cu asta sper ca intelegi "dihotomic vorbind" (cum faci sa vorbesti "dihotomic" amice?) ca ce crezi tu ca e "eroare grava" este conditia umana fireasca. "Eroarea grava" e in capul tau fudul.

Sunt multumit ca nu te tenteaza persoane ca mine. Mi-ai luat o piatra de pe inima. N-am nicio inclinatie homosexuala.

In limba ta, cum zici, nici nu presupuneam ca "renumit" inseamna "botezat", ci NUMIT. Citeste atent.

Krishnamurti....etc, habar n-am !- nu stiu ce te duce cu gandul la asta, daca e cuvantul "Thelema" acesta este un cuvant grec, iar sursa e franceza. E adica literatura franceza clasica si cunoscuta. (nu de tine bineinteles...). "Curent filozofic oriental stilizat.... " ? Aici sunt bouche bee nu stiu ce inseamna "stilizat" cand il aplici unui "Curent filozofic".

"Nu am remarcat nimic despre tine". Ba ai "remarcat" ! cand iti vine ragaiala, amice, iti pui mana la gura, te feresti, e jenant un pic. Trebuia sa observi ca scrii chiar deasupra topicului unui "necredincios". Ai viclenia unei domnisoare in rut care va face "aluzii nevinovate" la adresa rivalei in amor.

"Vezi eu ti-am daruit hrana duhovniceasca" si "margaritarele": Reciteste-ti primul post. Ce "daruiesti" tu acolo ? Abjectie. cauta locul -si citeaza-l unde "daruiesti" ceva? Daca ai sa ai rabdarea si puterea sa studiezi NT ai sa remarci ca Pavel ("Sf. apostol..." este un mic fariseism in cazul tau, ptr ca NU intelegi de fapt ce spune el acolo) chiar era cineva inteligent. "Avea studii", zice fariseul din tine, care crede ca trebuie sa respecti pe cineva (in cazul acesta pe Pavel) ptr ca "are studii". Lamentabil.

Pierdut o jumatate de ora ptr nimic. Parinte Pruteanu, insist sa va rog sa va expuneti pozitia. Va multumesc.

Pisoiu Fericit
Mesaje:379
Membru din:05 Apr 2008, 19:08
Confesiune:ortodox
Localitate:N-E Scotiei

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde Pisoiu Fericit » 06 Iul 2008, 08:35

Gica contra este un om complexat si incult care nu este niciodata de acord cu nimic,doar o deveni si el filozof peste noapte si foarte contrariat.
No bine, si io care credeam ca-i jucator de fotbal....

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 09:08

Vad ca deja te doare.Te-am invitat sa-L marturisesti ca Domn pe Hristos si tu faci apologetica si confunzi lucrurile dupa judecata ta saraca.Cred ca mica noastra "relatie" a luat sfarsit.Vezi ca nici nu mai stii ce ai scris.(renimit=botezat)Sa-ti citeasca discursurile cine vrea.Deja dai curs fara masura la pacate grele.Nici macar nu ma mai rog pentru tine,te-am prevenit personal,in plen ,ca tu nu ai biserica si acum esti pentru mine ca un vames. Du-te si te trateaza.Oameni ca tine a produs vechiul sistem.Sper ca administratorii sa vada instigarea si rautatea acestui element care nu vrea sa-L marturiseasca pe Hristos ci dimpotriva face un deserviciu acestui forum care nu ar trebui sa tolereze toti firfizonii si buhaitii de carti si informatii fara substanta, care le-a hranit ego-ul si atat.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde esenin » 06 Iul 2008, 09:39

Vad ca deja te doare.Te-am invitat sa-L marturisesti ca Domn pe Hristos si tu faci apologetica si confunzi lucrurile dupa judecata ta saraca.Cred ca mica noastra "relatie" a luat sfarsit.Vezi ca nici nu mai stii ce ai scris.(renimit=botezat)Sa-ti citeasca discursurile cine vrea.Deja dai curs fara masura la pacate grele.Nici macar nu ma mai rog pentru tine,te-am prevenit personal,in plen ,ca tu nu ai biserica si acum esti pentru mine ca un vames. Du-te si te trateaza.Oameni ca tine a produs vechiul sistem.Sper ca administratorii sa vada instigarea si rautatea acestui element care nu vrea sa-L marturiseasca pe Hristos ci dimpotriva face un deserviciu acestui forum care nu ar trebui sa tolereze toti firfizonii si buhaitii de carti si informatii fara substanta, care le-a hranit ego-ul si atat.
"renumit" e VERB ! ("care a primit un nou nume" a fost RE-numit). Chiar in halul asta ?
Se face acordul subiect predicat in Romana ! "Oameni AU produs" si nu "a produs", "care le-AU hranit ego-ul" si "nu le-a hranit". Dupa ce vei face acordul vei putea aprecia daca informatiile sunt fara substanta. Pana atunci nu. Nu ai muncit indeajuns.

"te-am prevenit personal, in plen"...."instigarea si rautatea acestui element": urme ale sedintelor de partid ???

Dar tine sa-si dea in stamba si in privat:

"Nu sunt prietenul tau si iti dau un sfat baga-ti literatura ta clasica undeva,sunt oameni care nu stiu carte si nu te ridici nici pana la glezna lor.A avea intelepciune este una si a recita ca papagalul cum faci tu este alta.Nu te mai trage tu de bracinari cu sfintii sa nu-ti mearga prost.Am incheiat cu tine orice discutie.N-am timp de tine!"

Insist sa va rog, parinte Pruteanu, sa va exprimati pozitia.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 11:41

Parintele Pruteanu este crestin si a priceput ca eu te-am demascat si ca umbli cu cioara vopsita.Te-am invitat in genunchi sa-L marturisesti pe Cel pe care tu te prefaci ca-L cauti pe aici si ai refuzat,aruncand cu noroi in mine,ceea ce nu ma deranjeaza.Scopul tau pe aici este altul si cred ca ai avut destula bunavointa din partea colegilor de forum, care cu cerul si pamantul ti-au dat destule sfaturi hranitoare de suflet si pe care tu nu le-ai considerat cautand in continuare sa-ti indeplinesti scopul tau meschin de a destrama crestini.Numai ca noi suntem legati prin sange si duh si este mai greu sa poti face tocmai tu una ca asta.Iti este greu sa recunosti greselile dar cum o sa faci cu pacatele?Imi pare rau sa ti-o spun dar intr-adevar ai probleme cu gramatica.Nu sunt profesor de Lb.romana , dar pot sa-ti atrag atentia ca am sesizat urmatoarele:
-tu ai scris si uite-te bine, ca botez =renumire ceea ce nu-i adevarat.
-sistemul a produs.Dar iti inteleg neatentia.
-cartile le-a hranit ego-ul;
Te-ai facut de ras :lol:
respecta 2 lucruri in viata ta daca mai vrei sa te accepte cineva:
1-Cand cineva se smereste in fata ta nu-l crede prost;
2-Cu Dumnezeu ori esti ori esti impotriva Lui;
Mesajele private sunt tocmai pentru a da dovada de respect fata de colegi,tu de ce nu o faci?Nu mai ai arme?
Cred ca intr-o discutie privata ,te-as lichida f.repede ,ca am scule (duhovnicesti) mai multe decat tine(vb. lui Tutea)

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 12:15

Ce faci esti on-line si te-ai blocat ?Ti-am dat dreptul la replica.Te sfatuiesc sa te duci la un calugar batran si sa-i spui ca te-a trimis Joan ,sa te spovedesti si sa te rogi pentru dusmani.Lasa si tu ceva milostenie si roaga-te mult Lui Dumnezeu.Iti urez succes si drum bun.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde esenin » 06 Iul 2008, 12:17

Parintele Pruteanu este crestin si a priceput ca eu te-am demascat si ca umbli cu cioara vopsita.Te-am invitat in genunchi sa-L marturisesti pe Cel pe care tu te prefaci ca-L cauti pe aici si ai refuzat,aruncand cu noroi in mine,ceea ce nu ma deranjeaza.Scopul tau pe aici este altul si cred ca ai avut destula bunavointa din partea colegilor de forum, care cu cerul si pamantul ti-au dat destule sfaturi hranitoare de suflet si pe care tu nu le-ai considerat cautand in continuare sa-ti indeplinesti scopul tau meschin de a destrama crestini.Numai ca noi suntem legati prin sange si duh si este mai greu sa poti face tocmai tu una ca asta.Iti este greu sa recunosti greselile dar cum o sa faci cu pacatele?Imi pare rau sa ti-o spun dar intr-adevar ai probleme cu gramatica.Nu sunt profesor de Lb.romana , dar pot sa-ti atrag atentia ca am sesizat urmatoarele:
-tu ai scris si uite-te bine, ca botez =renumire ceea ce nu-i adevarat.
-sistemul a produs.Dar iti inteleg neatentia.
-cartile le-a hranit ego-ul;
Te-ai facut de ras :lol:
respecta 2 lucruri in viata ta daca mai vrei sa te accepte cineva:
1-Cand cineva se smereste in fata ta nu-l crede prost;
2-Cu Dumnezeu ori esti ori esti impotriva Lui;
Mesajele private sunt tocmai pentru a da dovada de respect fata de colegi,tu de ce nu o faci?Nu mai ai arme?
Cred ca intr-o discutie privata ,te-as lichida f.repede ,ca am scule (duhovnicesti) mai multe decat tine(vb. lui Tutea)
mai omule, trezeste-te!

Cum "-cartile le-a hranit ego-ul" Egoul le-a hranit pe carti ? cartile pe ego? Propozitia ta are 6 cuvinte si nici-un sens.

Cand cineva ii atribuie altcuiva alt nume (il renumeste) acela (al doilea) ii zice "m-ai botezat". se aplica si la obiecte. le "botezi". E figurat fireste, sensul asta. Unde ai trait pana acum ?

"Oameni ca tine a produs vechiul sistem." Sistemul a produs ? mai citeste-ti o data propozitia !

Idealul tau este sa "lichidezi" ? Ce greseli vrei sa recunosc ?
In ce priveste respectul, pai vad ca TU folosesti MP pentru a insulta !

te-am trecut pe lista indesirabililor nu te mai obosi sa scrii. sau pune-ti fustele-n cap in alt topic

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 12:20

Te-ai incurcat de tot!!! :(

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 12:22

Hai sa te ajut, botezul e o taina!nu se aplica la obiecte.
Ultima oară modificat 06 Iul 2008, 12:33 de către JOAN, modificat 1 dată în total.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 12:26

Oameni ca tine, a produs vechiul sistem.Sistemul a produs.Tu ai ales varianta oamenii au produs.In acest caz oamenii se scrie cu doi de i.Cred ca esti varza.Vezi ca lectiile private de gramatica se platesc.Sa-ti dau contul meu?

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde esenin » 06 Iul 2008, 12:41

Ei da, o virgula face mult ! Fireste ca am ales varianta aceea, daca nu ai pus-o (virgula). Si am presupus SI lipsa articolului, stai linistit. Ce rost are sa intru in astfel de nimicuri ? (scrii de altfel "firfizon" ; cauta in dictionar si vezi cum e de fapt...)

Ai debutat in glorie marlania asta declarand superior:

"Gica contra este un om complexat si incult care nu este niciodata de acord cu nimic...."

In cele din urma dupa cateva raspunsuri ajungi la "cartile le-a hranit ego-ul" si la "Te-ai incurcat de tot" si cred "ca esti varza". Ai facut o regresie la stadiul de puber acneic in vazul lumii. Mai ramane sa-mi spui ca sunt "ofticos", sau sa ma bati. Cand o sa intelegi ca propozitia "cartile le-a hranit ego-ul" (nici aici nu faci acordul) nu are sens, revino.

Cu asta gata; exagerezi. trage-te din maimuta si mai vorbim. ciao !

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 12:54

Te-ai suparat ca maimuta pe crestin.Nu vrei deloc sa evoluezi.De ce trebuie sa ma trag din maimuta ca sa mai vorbesc cu tine?Eu nu ma trag din maimuta.Esti fals!Ce sa-ti mai fac?ma mir cata nerusinare poti avea sa mai insisti cu vorbele tale goale dupa atatea erori.Vezi de ce nu meriti atentie?Mai esti si obraznic pe deasupra si ne tot strici aerul pe aici.
Ultima oară modificat 06 Iul 2008, 14:15 de către JOAN, modificat de 2 ori în total.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 13:04

Declara in scris acum ca-L cauti sincer pe Hristos si vrei sa-I urmezi.Fii crestin!

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: A fi Gica contra sau a-L cauta din tot sufletul pe Dumnezeu

Mesaj necititde JOAN » 06 Iul 2008, 15:15

Arata cea mai mica dovada ca-L vrei pe Hristos ca Domn.


Înapoi la “Arhivă & Recycle Bin”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX