Cararea Imparatiei - Arsenie Boca

Aici puteţi descărca diferite cărţi şi tot aici găsiţi diferite prezentări şi discuţii pe mariginea celor mai importante apariţii editoriale...
Ioana1988
Mesaje:29
Membru din:21 Noi 2012, 20:20
Confesiune:ortodox
Preocupări:design, muzica, desen, carti, religie
Cararea Imparatiei - Arsenie Boca

Mesaj necititde Ioana1988 » 26 Noi 2012, 15:47

1.Ati citit ''Cararea Imparatiei'' de Arsenie Boca? daca nu, va recomand aceasta carte cu toata dragostea.
Eu citesc acum din ea, mai am destul, dar deja de la prima pagina m-a lasat profund impresionata.
Daca ati citit, sunt curioasa ce parere aveti.


2.A doua carte pe care doresc sa o recomand celor care nu au citit-o este ''Parintele Paisie mi-a spus...''
Mi-a placut foarte mult si am ramas foarte impresionata de puterea, credinta, sufletul acestui duhovnic.

3.Cu bunavointa dvs astept si ale titluri de carti ortodoxe pe aceleasi teme ca cele doua de mai sus si nu numai.

Multumesc!

Andreea2012
Mesaje:106
Membru din:16 Iul 2012, 18:46
Confesiune:ortodox
Preocupări:Teologie, Lectura
Localitate:Cluj

Re: Cararea Imparatiei - Arsenie Boca

Mesaj necititde Andreea2012 » 03 Dec 2012, 17:10

3.Cu bunavointa dvs astept si ale titluri de carti ortodoxe pe aceleasi teme ca cele doua de mai sus si nu numai.

Multumesc!
Nu am citit cartile enumerate de tine mai sus, dar am inceput sa citesc, "Parintele Arsenie Boca-o viata inchinata schimbarii vietii noastre" . Este o carte care, parca patrunde prin toate maruntaiele sufletului si ale trupului, te cuprinde cu totul.
"Nimic nu este mai uşor decât a învăţa pe alţii şi nimic nu este mai greu decât a face ceea ce înveţi pe alţii."
Parintele Cleopa Ilie

Ioana1988
Mesaje:29
Membru din:21 Noi 2012, 20:20
Confesiune:ortodox
Preocupări:design, muzica, desen, carti, religie

Re: Cararea Imparatiei - Arsenie Boca

Mesaj necititde Ioana1988 » 11 Feb 2013, 22:25

3.Cu bunavointa dvs astept si ale titluri de carti ortodoxe pe aceleasi teme ca cele doua de mai sus si nu numai.

Multumesc!
Nu am citit cartile enumerate de tine mai sus, dar am inceput sa citesc, "Parintele Arsenie Boca-o viata inchinata schimbarii vietii noastre" . Este o carte care, parca patrunde prin toate maruntaiele sufletului si ale trupului, te cuprinde cu totul.

Multumesc mult de tot. Dupa ce am citit ''Cararea Imparatiei'' am hotarat sa cumpar toate cartile lui. Am primit ''Cuvinte vii'' de Craciun iar acum vreau sa imi mai cumpar. O sa cumpar cu siguranta ce mi-ai recomandat. Mie mi-a schimbat viata ''Cararea...''.Si te cred din suflet ca si ce imi recomanzi este o carte extraordinara.
Sunt nerabdatoare sa o citesc!
Multumesc mult!!


Înapoi la “Bibliotecă (download) + prezentări de carte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX