Inscriere facultate

Tot felul de probleme de Morală şi Spiritualitate Ortodoxă.
Discuţii pe marginea Operelor patristice, Filocalie, Pateric etc
Anais
Mesaje:1
Membru din:21 Apr 2015, 19:09
Confesiune:ortodox
Preocupări:Citit, studiu
Inscriere facultate

Mesaj necititde Anais » 21 Apr 2015, 19:22

Buna ziua!
Va rog daca ma puteti ajuta cu cateva informatii. M-am hotarat sa ma inscriu la facultatea de Teologie Ortodoxa Asistenta Sociala,si am observat ca sunt necesate la dosar: adeverinta de botez( si nu stiu de unde as putea face rost de aceasta, am fost botezata in alt oras, si nu stiu nici biserica, doar de preot stiu ca a decedat cu mult timp in urma), "binecuvântarea Chiriarhului (Episcopului) de care aparține candidatul; apartenența este
dată în funcție de domiciliul stabil al candidatului. Candidatul se va adresa sectorului de
resort al (Arhi)Episcopiei respective (se obține personal);", nu stiu la ce se refera din pacate.... iar "recomandare de la preotul din parohia în care are domiciul stabil candidatul"..eu nu am mers decat o data sau de doua ori la biserica de unde apartin, iar preotul nu ma stie, am preferat o alta biserica unde am mers constant, oare pot obtine aceasta recomandare de la un alt preot, care ma stie?
Va multumesc!

Înapoi la “MORALĂ şi SPIRITUALITATE: aspecte practice ale vieţuirii ortodoxe”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX