Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Anunturi, informatii, comunicate de la echipa de administratori si moderatori catre membrii forumului.
Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:
Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 06 Sep 2008, 15:31

Remus-Emilian a fost suspendat şi i-a fost banat IP-ul.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari de cont, stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 16 Noi 2008, 23:50

PrCoriolan (greco-catolic), a fost şters din listă şi nu va mai putea posta mesaje.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari de cont, stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 19 Noi 2008, 22:21

Teofil, care, se pare, a mai fost printre noi cu un alt nume şi am mai fost şters o dată, a fost sters iarasi.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari de cont, stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 14 Dec 2008, 13:29

Am şters câteva nume (mai suspecte) care nu au postat nici un mesaj până acum şi-i avertizăm şi pe toţi ceilalţi care nu au postat nimic.
Ne bucurăm de fiecare membru înregistrat, dar pt a nu lăsa să se înţeleagă că umblăm după cantitate, i-am şters, oferindu-le posibilitatea să se reînregistreze din nou în cazul în care au ceva de spus.
Forumul poate fi citit şi de cei neînregistraţi. La asta nu oprim pe nimeni. Şi de asta ne bucurăm foarte mult.

Avatar utilizator
Administrator3
Mesaje:135
Membru din:14 Dec 2008, 14:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:ajuta la administrare
Localitate:RO

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde Administrator3 » 13 Ian 2009, 20:15

alexdumitrascu a fost sters. Multumim pentru prezenta, dar mai mult multumim pentru lipsa.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 30 Ian 2009, 13:20

Avertizez pe dl AUREL cu ştergerea, dacă nu respectă regulamentul.
Pe forumul nostru nu se admit discuţii despre ecumenism şi masonerie. Asta duce numai la scandal şi judecarea ierarhilor şi nu rezolvă absolut nimic.
Pentru subiecte de genul aceste aveţi destule forumuri...

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 03 Feb 2009, 15:32

Contul dlui AUREL a fost banat pentru acuzaţii de eterodoxie aduse asupra forumului nostru şi a unor utilizatori de-ai noştri ortodocşi.
AUREL a încălcat de nenumărate ori Regulamentul Forumulu şi are viziuni extremiste şi fundamentaliste, străină Bisericii Ortodoxe.
Amintim că dânsul aparţine de Mitropolia de stil vechi de la Slătioara şi aducea acuzaţii nefondate credincioşilor BOR.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 23 Feb 2009, 18:54

Ei, dragă Octavian, conform regulamentului forumului, vei putea de acum înainte să te bucuri de acest forum doar dintr-o parte. Îţi şerg contul.
Nici măcar nu ai avut curajul să recunoşti că eşti sectar! Ne pare rău că eşti rătăcit de la adevărata credinţă.
Să ne rugăm Bunului Dumnezeu să te înţelepţească să vii în Biserica mântuitoare a lui Hristos.
Doamne, miluieşte-ne pe toţi!
Ultima oară modificat 23 Feb 2009, 23:07 de către protosinghel, modificat 1 dată în total.
Motiv: Am strecurat unele greşeli privind "ocupaţiile" lui Octavian. Îmi cer iertare.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 07 Mar 2009, 15:45

Mie chiar îmi plăcea acel avatar, mai ales că e foarte actual aici în Basarabia, unde suntem în campanie electorală.
Dacă tot l-ai şters, mi-l pun eu. Şi eu sunt anti-comunist. Te rog să nu mă ştergi.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 01 Oct 2009, 18:23

La 4 adevenişti de pe forum le-am dezactivat temporar conturile. Colegiul de administrare a forumului se va sfătui dacă ştergem conturile de tot sau le reactivăm.
Oricum, motive pentru o asemenea acţiune sunt suficiente. Ne-am convins odată în plus că sectarii nu cunosc "cultura dialogului", mai ales că sunt pe un forum ortodox, nu în "Sinagoga Satanei", numită de ei (şi pentru ei) "casă de rugăciune".

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 10 Oct 2009, 13:29

Am reactivat, ca test, conturile neoprotestanţilor adeventişti, care au fost suspendate mai înainte.
Dacă vor, sunt liberi să reintre în discuţie, dar ţinând cont şi de ceea ce sriem noi. Trebuie să înţeleagă că intră pe forum pt dialog, nu pt prozelitism, aşa cum sunt obişnuiţi să o facă...
Ne cerem scuze pt inconvenienţe.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 13 Oct 2009, 15:45

Userul "Iona" este banat pt câteva zile, din cauza că "tulbură apele" pe forum, scriind mesaje fără sens şi logică, fără continuitate, coerenţă şi claritate în expunere... O parte din mesajele lui, absolut fără sens şi cam toate off topic, au fost şterse.
Nici o discuţie cu dumnealui nu poate avea vreun capăt, spre deosebire chiar de adventişti, care au totuşi o mai bună coerenţă.
Nu avem timp să corectăm nici zecile de greşeli din fiecare postare, mai ales că prin proasta cunoaştere a gramaticii, dlui urmează simplităţii apostolilor.
Vreau să fie clar: nu l-am banat pe Iona din cauza că nu am face faţă (pdpv intelectual) prostiilor pe care le spune, ci pt că nu avem timp de pierdut cu aşa ceva...
Nu ne interesează certurile sterile, ci dialogul constructiv.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 25 Oct 2009, 20:32

Lui Iona i s-a reactivat contul. Sperăm ca de acum înainte să fie mai bine...

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 06 Apr 2010, 14:08

Contul "Petrus" a fost dezactivat temporar pentru că domnia sa nu vreau să-şi precizeze identitatea personală şi confesională.
A scris că este "romano-catolic", dar mărturiseşte învăţături "adventiste" şi nu numai. Îi respectăm opţiunea confesională, dar rugăm să o precizeze clar pt a nu induce lumea în eroare. I s-a cerut deja de 2 ori să facă acest lucru, dar se vede că nu este suficient de sincer. Degeaba se dă mare cunoscător al Scripturii, dacă nici măcar nu este sincer şi îi este ruşine să spune de ce confesiune este.
Sau poate vreţi să spuneţi că şi acest mail: intersky.7041@yahoo.com este mailul dvstră curent? Nu pare...

Deci dacă vreţi să reveniţi pe forum, srieţi admin-ului (protosinghel@gmail.com) şi precizaţi-vă confesiunea, după care vă reactivez contul. După reactivarea contului mai sunteţi rugat să vă prezentaţi aici.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 08 Apr 2010, 14:12

"Petrus" nu vrea să-şi declare identitatea confesională şi nu mi-a scris nici până acum vreun email. Cum mă sfătuiţi să procedez?

Petre C
Mesaje:606
Membru din:24 Noi 2008, 21:42
Confesiune:ortodox
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde Petre C » 18 Apr 2010, 12:14

Userul "Veniamin Ilie" a fost banat 7 zile pentru acuza de erezie asupra intregii BOR. Nu ne jucam aici cu vorbele.
"Că de voi şi umbla în mijlocul morţii, nu mă voi teme de rele; că Tu cu mine eşti." Ps. 22,4

Petre

Petre C
Mesaje:606
Membru din:24 Noi 2008, 21:42
Confesiune:ortodox
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde Petre C » 18 Apr 2010, 19:03

Userul "Veniamin Ilie" a fost banat 7 zile pentru acuza de erezie asupra intregii BOR. Nu ne jucam aici cu vorbele.
Exista sugestii de banare definitiva a lui Veniamin Ilie. Eu sunt de acord, in principiu. Astept opinia pr. Petru.
"Că de voi şi umbla în mijlocul morţii, nu mă voi teme de rele; că Tu cu mine eşti." Ps. 22,4

Petre

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 07 Iul 2010, 17:41

Contul "emanuel" a fost dezactivat pentru încălcarea regulamentului: atac la persoană şi afirmaţii nefondate.
Iată şi replica mea lui "emanuel".

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde protosinghel » 03 Aug 2010, 14:20

Userul "ascosp(1)", care se pretinde a fi preot în nu ştiu ce "Biserică" fantomă a fost şters.
Îl anunţ că nici eu nu fac parte din BOR, dar eu respect BOR ca o Biserică Ortodoxă Adevărată şi recunoscută de toate celelalte.
De asemenea îl anunţ pe acest individ că nu am fost hirotonit cu bani, mai ales că sunt călugăr, ci după ce (sfântul) episcop Dorimedont "m-a rugat" de 3 ori. Voiam să rămân simplu monah, dar nu am reuşit... :(
Iar dacă dumnealui crede că nu am suficientă pregătire intelectuală ca să-l combat, cred că toate postările mele de pe forum vorbesc despre contrariul.
Prin urmare, contul a fost şters din cu totul alte motive. Poate intră într-o biserică canonică să se roage puţin şi i se va descoperi... ;)

Avatar utilizator
Ioan Cr
Mesaje:1104
Membru din:07 Apr 2008, 20:29
Confesiune:ortodox
Preocupări:medicină, teologie, filosofie
Localitate:Italia
Contact:

Re: Avertizari, suspendari si stergeri de cont

Mesaj necititde Ioan Cr » 24 Aug 2010, 22:59

Contul utilizatorului "pamant" a fost dezactivat pentru comportare aroganta si lipsa de dialog.
Domnul sa-l lumineze.
"Domnul mă paşte şi nimic nu-mi va lipsi." (Psalmul 23:1)


Înapoi la “De la Echipa catre membri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX