Propuneri administrative

Cereri, propuneri, nemultumiri ale membrilor comunicate catre Echipa de administratori si moderatori
Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"
Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 25 Aug 2011, 21:36

Aici este numai inceputul. N-am timp de pierdut pe toate prostiile. Revazand toate marlaniile astea, nu pot decat sa inteleg ca ce va doriti este excluderea non ortodocsilor. E corect ?
De la inceputul prezentei lui pe forum A nu face DECAT atacuri la persoana, daca persoana nu este ortodoxa. Precizati-va va rog pozitia. Cum stiti, NU ma opun excluderii mele de pe forum.

viewtopic.php?f=38&t=1740&p=22615#p22615

viewtopic.php?f=72&t=1540&p=22598#p22598

viewtopic.php?f=36&t=1771&p=22699#p22699

viewtopic.php?f=30&t=1748&p=22997#p22997
După cum se vede, atunci când ţi-am vorbit ţie, mă, nu am făcut decât să răspund unor insulte prealabile venite de la tine, mă, şi adresate mie. Şi, în rest care-i problema ? Ce te priveşte în rest pe tine ?? Doar aci suntem între creştini, mă înţelegi, ne mai iertăm unii altora, dar tu nu ai cum să înţelegi.

Oricum MĂ BUCUR CĂ ŢI-AI DAT ARAMA PE FAŢĂ !!!

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 25 Aug 2011, 21:57

Şi prin urmare tot nu ai demonstrat, mă, măi pretene, măi, CE anume pare a îţi fi provocat ULTIMELE REACŢII, nu de alta dar postările alea sunt cam vechi, iar reacţia ta, mă, măi priietene, măi, este de dată mult mai recentă ? Hai, prietene, că sunt încă extrem de curios. Şi nu mai fă tu pe victima.

Ingineru
Mesaje:16
Membru din:22 Aug 2011, 12:19
Confesiune:ortodox

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Ingineru » 02 Sep 2011, 13:51

Rog administratia sa-i propuna lui esenin un control medical, atat in folosul lui cat si in folosul membrilor acestui forum.

Ingineru
Mesaje:16
Membru din:22 Aug 2011, 12:19
Confesiune:ortodox

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Ingineru » 02 Sep 2011, 13:54

Propun schimbarea (dar si respectarea) regulamentului acestui forum astfel:

Atitudini: Se interzice jignirea religiei, a credintei in Dumnezeu si a credinciosilor, nu se admit glumele cu substrat religios, generalizarile si cuvintele licentioase la adresa lor. Nu este permis atacul la persoana si folosirea unui limbaj necivilizat, obscen, antisemit sau rasist. Sunt interzise injuriile, afirmatiile vulgare, ironia de prost gust si fara sens, sau orice mesaj care il poate afecta pe vreunul dintre membrii acestui forum crestin ortodox.

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde dimitrie » 03 Sep 2011, 23:51

Felicit administraţia forumului pentru noile înlesniri pe care ni le-a făcut odată cu noua formă de prezentare a forumului. Sunt încântat.
Însă, fondul de acum al forumului îmi oboseşte mult ochii şi cu greu reuşesc să-mi păstrez atenţia. Puteţi păstra, vă rog frumos, fondul de verde de dinaintea actualului? Acela era perfect; merită păstrat.
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 04 Sep 2011, 20:19

Următorul este un avertisment emis de un administrator sau un moderator asupra dumneavoastră.
Acesta este un avertisment
Sper că nu cer prea mult dacă vă solicit să îmi explicaţi mai pe îndelete, mai în amănunt, raţiunea acestui avertisment. Nu de alta dar să ştiu ce să evit pentru viitor pentru a nu mai intra sub pleoapa vreunui frate mai mare. Şi deasemenea, câte nivele de avertisment aveţi ? Nu este nevoie să îmi explicaţi public, este suficient într-un mesaj privat. Vă mulţumesc.

Ingineru
Mesaje:16
Membru din:22 Aug 2011, 12:19
Confesiune:ortodox

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Ingineru » 05 Sep 2011, 23:45

aletheia, acelasi avertisment l-am primit si eu, ... la fel ca si tine am cerut explicatii referitoare la aceasta atitudine a administratorului ... nu am primit raspuns. In concluzie, specimenele gen "esenin" sunt scuzate, aparate si sustinute pe acest forum de catre administrator, poate ca au mai multe in comun decat ne putem inchipui noi ... nu se stie. Eu parasesc definitiv acest forum dezamagit de pasivitatea si subiectivismul acestui administrator.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde protosinghel » 06 Sep 2011, 22:46

Aici sunt mai mulţi administratori. Eu am fost plecat pentru 5 săptămâni din ţară, iar o bună parte din acest timp nu am avut internet. Acum chiar îmi vine greu să citesc toate mesajele ca "să fac judecată" şi să văd cine şi ce a scris.
Eu cred şi chiar sunt convins că un bun creştin (cum probabil se consideră şi pretinsele victime ale administrării noastre) ştiu să discute cu oricine, să-şi apere poziţia, iar la nevoie să şi rabde, dar nu să aştepte luarea unor măsuri din afară. Ne cam lipseşte cultura dialogului şi chiar a polemicii.
Hristos vorbea "cu putere multă" şi foarte mulţi nu au crezut în El, chiar dacă făcea şi minuni, iar voi, dacă vedeţi că cineva vi se pune împotrivă şi poate chiar vă batjocoreşte, imediat chemaţi inchizitorul. Numai că eu nu vreau să apar în această postură...

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 07 Sep 2011, 18:11

Eu aş vrea să îmi explice utilizatorul "Administrator" pentru că el mi-a dat avertismentul. Nu de alta dar eu nu sunt obişnuit cu metodele asemănătoare celor folosite de comuniştii ruşi care veneau noaptea peste tine în casă şi te înşfăcau şi te băgau la zdup fără nici o argumentaţie. Eu sunt mai rumânaş carpatin şi nu înţeleg metodele astea asemănătoare metodelor ruso-comuniste.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde protosinghel » 07 Sep 2011, 18:28

Eu aş vrea să îmi explice utilizatorul "Administrator" pentru că el mi-a dat avertismentul. Nu de alta dar eu nu sunt obişnuit cu metodele asemănătoare celor folosite de comuniştii ruşi care veneau noaptea peste tine în casă şi te înşfăcau şi te băgau la zdup fără nici o argumentaţie. Eu sunt mai rumânaş carpatin şi nu înţeleg metodele astea asemănătoare metodelor ruso-comuniste.
Userul "Administrator" este rumânaş get-beget; din Bacău. Iar dvstră vorbiţi prostii, pt că niciun rus nu a venit noaptea în România să vă înşaface. O făceau tot rumânaşii.

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 07 Sep 2011, 18:36

Câte nivele de avertisment are acest forum ? Deja am ajuns la nivelul 1 de avertisment. Cam cât îmi mai pot permite ?

Avatar utilizator
Administrator3
Mesaje:135
Membru din:14 Dec 2008, 14:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:ajuta la administrare
Localitate:RO

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Administrator3 » 12 Sep 2011, 21:41

Daca in urma unui avertisment dumneavoastra va intrebati "cate va mai puteti permite", putem considera ca ati atins maximum permis.
PS: Argumentare pentru avertismente nu sunt obligat sa dau, dar va pot spune ca dorm cu inima impacata. Pastrati-va calmul si scrieti, va rog, in spiritul specificului acestui forum.
Va multumesc!

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Dionysie » 09 Dec 2011, 21:33

Solicit administratorului acestui forum (am înţeles că este mai nou Ioan Croitoru) excluderea de pe forum a sectarului (care se mai şi dă ortodox) dumitru85. Vă mulţumesc cu anticipare domnule Ioan Croitoru. După sectarii şi trolii claudiu68 şi beni ar fi bine dacă ne-aţi scăpa şi de această viespe sectară.

Constantinos

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Constantinos » 09 Dec 2011, 22:51

De acord cu aletheia.

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde dimitrie » 10 Dec 2011, 09:37

Acum are timp să gândească înainte de a posta mesajul.
"După prima şi a doua mustrare...", nu, fraţilor?
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

Marcus89

Cerere

Mesaj necititde Marcus89 » 30 Dec 2011, 16:40

Cerere: Mi-ar plăcea să pot folosi o imagine (~300kb sau mai puțin) la semnătură (respectând regula de a nu fi indecente, agresive, jignitoare sau grotesti); și poate o animație optimizată gif de 3-5 fram-uri, ~10kb (10,1kb) și desigur ajustarea regulamentului în acet sens.
Motive: Consider că o "imagine poate conține 1000+ cuvinte", și reprezintă un mod special de comunicare. Totodată, consider că ar putea reîmprospăta puțin aspectul vizual static, să aducă un influx de culoare și să creeze o tranziție mai bună între mesajele celor ce postează.
________________________________________________________________
Nu știu, dacă regulamentul actual poate fi modificat în acest sens, sau dacă există motive temeinice pentru a păstra această regulă vizând avatarul și semnătura, dar dacă nu se poate modifica sau există motive aș putea și eu să le știu și eu?
________________________________________________________________
Mulțumesc anticipat.

Avatar utilizator
Andrey
Mesaje:72
Membru din:20 Iun 2011, 19:34
Confesiune:ortodox
Preocupări:dogmatică, liturgică, patristică
Localitate:Baia Mare
Contact:

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Andrey » 05 Ian 2012, 01:52

După ce am citit mai multe discuții pe forum, am observat că de multe ori sunt postate link-uri care conțin articole de pe alte site-uri și dacă intru pe ele să le citesc mă scot automat de pe forum și mă trimit pe site-ul respectiv.
Nu s-ar putea face ca respectivele link-uri să se deschidă într-o pagină (filă) nouă și așa aș rămane și pe forum în același timp ?

Doriana
Mesaje:773
Membru din:01 Oct 2010, 21:42
Confesiune:neo-protestant
Preocupări:cunoasterea lui Dumnezeu

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Doriana » 05 Ian 2012, 08:49

Puteti da click dreapta pe link si apoi "Deschide legatura in fila noua". sau "Open in new tab". Astfel veti ramane si cu forumul deschis si cu pagina dorita.
"Căci pe El, Care n-a cunoscut păcatul, L-a făcut pentru noi păcat, ca să dobândim, întru El, dreptatea lui Dumnezeu.". 2 cor 5:21

Avatar utilizator
Andrey
Mesaje:72
Membru din:20 Iun 2011, 19:34
Confesiune:ortodox
Preocupări:dogmatică, liturgică, patristică
Localitate:Baia Mare
Contact:

Re: Propuneri administrative

Mesaj necititde Andrey » 05 Ian 2012, 11:58

Puteti da click dreapta pe link si apoi "Deschide legatura in fila noua". sau "Open in new tab". Astfel veti ramane si cu forumul deschis si cu pagina dorita.
Vă mulțumesc!

Avatar utilizator
Administrator3
Mesaje:135
Membru din:14 Dec 2008, 14:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:ajuta la administrare
Localitate:RO

Re: Cerere

Mesaj necititde Administrator3 » 25 Ian 2012, 17:26

Cerere: Mi-ar plăcea să pot folosi o imagine (~300kb sau mai puțin) la semnătură (respectând regula de a nu fi indecente, agresive, jignitoare sau grotesti); și poate o animație optimizată gif de 3-5 fram-uri, ~10kb (10,1kb) și desigur ajustarea regulamentului în acet sens.
Motive: Consider că o "imagine poate conține 1000+ cuvinte", și reprezintă un mod special de comunicare. Totodată, consider că ar putea reîmprospăta puțin aspectul vizual static, să aducă un influx de culoare și să creeze o tranziție mai bună între mesajele celor ce postează.
Propunerea mi se pare bună. Când va reveni pr. Petru probabil o vom şi aplica.


Înapoi la “De la membri catre Echipa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX