Subiecte inchise - de ce?

Cereri, propuneri, nemultumiri ale membrilor comunicate catre Echipa de administratori si moderatori
vasinec
Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde vasinec » 31 Oct 2010, 19:50

Rog administratorul acestui forum sa redeschida topicurile intitulate "Porunca a IV....." si "Despre suflet.....". Corect este ca macar ultimele postari ortodoxe sa primeasca un raspuns.

In plus, eu doar am raspuns la intrebari si la argumentele aduse de ceilalti. Am, la randul meu, argumente biblice pentru ceea ce cred. Corect ar fi sa le pot asterne. Nu am apucat sa fac acest lucru.

Multmesc pentru intelegere.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde esenin » 31 Oct 2010, 21:11

Rog administratorul acestui forum sa redeschida topicurile intitulate "Porunca a IV....." si "Despre suflet.....". Corect este ca macar ultimele postari ortodoxe sa primeasca un raspuns.

In plus, eu doar am raspuns la intrebari si la argumentele aduse de ceilalti. Am, la randul meu, argumente biblice pentru ceea ce cred. Corect ar fi sa le pot asterne. Nu am apucat sa fac acest lucru.

Multmesc pentru intelegere.
Vasinec,
Iertati-ma ca-mi permit, cu atat mai mut cu cat nici eu nu sunt ortodox:
Cred ca e mai bine sa-l lase inchis, ptr ca dialogul cu dumneavoastra este imposibil. Dati senzatia unuia "apucat" care se aude doar pe sine, si repeta la nesfarsit aceleasi prostioare umile, (dar cu mofturi). Nu e dialog ci monolog ce faceti. Stiti cum se spune: "seuls les idiots ne changent jamais d'idée".

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde protosinghel » 31 Oct 2010, 22:24

Vasinec, nici eu nu mi-am expus toate argumentele. Dar, aşa cum spunea şi "esenin" şi alţi forumişti (mie pe privat), nu are rost să mai continuăm.
Poate vă încadraţi la alte topicuri, nu neapărat specifice adventiste, ci mai general np.

vasinec

Re: Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde vasinec » 01 Noi 2010, 07:12


Vasinec,
Iertati-ma ca-mi permit, cu atat mai mut cu cat nici eu nu sunt ortodox:
Cred ca e mai bine sa-l lase inchis, ptr ca dialogul cu dumneavoastra este imposibil. Dati senzatia unuia "apucat" care se aude doar pe sine, si repeta la nesfarsit aceleasi prostioare umile, (dar cu mofturi). Nu e dialog ci monolog ce faceti. Stiti cum se spune: "seuls les idiots ne changent jamais d'idée".
Esenin, noi doi, intr-adevar nu puteam dialoga pentru ca vorbeam limbi diferite. Dumneata erai cu Platon si alte genuri de emanatii intelectuale (filozofii), eu eram cu Sfanta Scriptura (lucru de care m-ati acuzat spunand despre mine: "este omul unei singure carti").

Spuneti ca dau senzatia unui apucat care se aude doar pe sine. Este o afirmatie rautacioasa, care tradeaza neputinta. Daca va uitati la postarile mele, marea majoritate au fost replici punctuale la postarile celorlalti.

P.S. Dvs. nu ati putut intra in dialog cu nimeni. De ce oare?

vasinec

Re: Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde vasinec » 01 Noi 2010, 07:23

Vasinec, nici eu nu mi-am expus toate argumentele. Dar, aşa cum spunea şi "esenin" şi alţi forumişti (mie pe privat), nu are rost să mai continuăm.
Poate vă încadraţi la alte topicuri, nu neapărat specifice adventiste, ci mai general np.
Erau subiecte interesante. Cred ca merita sa fie dezbatute, in continuare, fara repetarea argumentelor.

Nu-mi dau seama care erau motivele invocate de alti forumisti pentru a nu continua discutia. Oare, sa fie faptul ca se ajungea la un rezultat nedorit de unii?

Dar, faca-se dupa voia dvs. Aveti painea si cutitul in mana. Oricum va apreciez pentru faptul ca nu m-ati banat (desi am fost cam obraznic uneori). Domnul sa ne aiba in paza.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Subiecte inchise - de ce?

Mesaj necititde protosinghel » 01 Noi 2010, 08:04

Oare, sa fie faptul ca se ajungea la un rezultat nedorit de unii?
;) Adevăratul motiv s-a spus. Şi nu de ortodocşi, ci de "arbitri neutri". Fiecare vorbeam, dar nu ne auzeam... :(
Deocamdată ţinem subiectele închise. Poate pe viitor le redeschidem.
Oricum va apreciez pentru faptul ca nu m-ati banat (desi am fost cam obraznic uneori). Domnul sa ne aiba in paza.
Eu nu am banat pe nimeni niciodată pentru o gândire diferită de a mea. Am banat pentru atac la Biserica mea sau la unele persoane şi pentru alte lucruri prevăzute de regulament.


Înapoi la “De la membri catre Echipa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron