Catastiful cu nemulţumiri

Cereri, propuneri, nemultumiri ale membrilor comunicate catre Echipa de administratori si moderatori
Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:
Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 27 Iul 2012, 11:35

Toate subiectele demne de aruncat au fost aruncate. Iar dacă va fi cazul, îi vom arunca la gunoi şi pe cei care le scriu.
Uitaţi-vă în primul rând la titlul forumului şi dacă nu sunteţi de acord cu cei care scriu aici, ar trebui să aveţi măcar respect faţă de gazde, pentru că sunteţi într-o casă străină.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 02 Mar 2013, 12:18

Pot discuta doar cei care au viziuni diferite sau asemănătoare despre existenţa unei realităţi. Dar dacă unul crede că Dumnezeu există, iar altul nu crede, ce fel de dialog poate avea loc. Aşa cum unui ateu i se pare religia lipsită de logică, şi mai mult pare lipsit de logică ateismul. Iată de ce, pract nu avem ce discuta. S-a scris destul în istorie la această temă. Dacă sunteţi sincer în căutări, parcurgeţi toată acea literatură şi poate că vom avea ce discuta. Altfel, pierdem timpul... inclusiv creând şi ştergând conturi...

nikolai
Mesaje:88
Membru din:13 Oct 2011, 19:50
Confesiune:ortodox
Preocupări:TEOSEVIE

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde nikolai » 06 Mar 2013, 22:05

.
Ultima oară modificat 17 Oct 2013, 09:03 de către nikolai, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde dimitrie » 09 Mar 2013, 20:23

nikolai, ești dator să scrii corect pe acest forum.
Nu suntem deranjați dacă ni se semnalează încălcarea regulamentului forumului, indiferent cine și ce este acela care face aceasta. Eu unul, nu am timp să inspectez toate mesajele de pe forum, dar sunt (-em) bucuroși de colaborare.

Acum, vreau să remarcați ceva: în acest topic sunt postate și se postează mesaje doar "De la membri către echipă", iar nu altor adresanți.

Mulțumesc pentru înțelegere tuturor!
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

Cadetrin
Mesaje:9
Membru din:14 Mar 2013, 00:44
Confesiune:alta religie
Preocupări:adevarul

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Cadetrin » 14 Mar 2013, 11:37

Oare toți sunteți incapabili de a mai raționa? Atât de mult v-a întunecat satana mințile? Până când vă vom suferi batjocoritorilor de cele sfinte? Ați călcat și călcați într-una cuvântul Scripturii, precum porcii mărgăritarele. Cu adevărat sunteți urmași ai celui dintâi protestant - diavolul; precum acela s-a ridicat contra lui Dumnezeu, asemenea și voi faceți, denaturând sensul cuvintelor Sale (vezi,Fac.3:1-6).
Aoleo frate, cum isi permite asta sa vorbeasca asa pe un forum crestin ?

Altul :
Deci tu esti iudeu reformat fiind de acord cu cele scrise.
Deformatii ar trebui sa stie ca a existat o lunga perioada in care toti ereticii se inchinau si cinsteau Crucea . Acestea au fost constatate si de Sfantul Ioan Hrisostom care spune ca toti o cinstesc indiferent de erezia in care sunt . Sectantii din zilele noastre nu ar trebui numiti eretici ; se vor gasi alte denumiri pentru cei al caror iad si imputire este mai mare ca al sodomitilor , pentru cei care au fost biruiti de portile psihice ale iadului si care nu vor scapa de el mai usor decat de iadul betiei , fumatului sau desfranarii. Le este lene sa poarte cruce la gat dar s-ar insemna bucuros cu 666 . Exista dovezi arheologice pentru deasa prezenta a Crucii la mucenicii primelor si urmatoarelor secole. Sectarii nu au impartasire cu Trupul lui Hristos , pentru ei este minciuna : "Iata Eu sunt cu voi in toate zilele" sau vorba spusa in vant , aiurea , fiindca toti stiu ca Dumnezeu este prezent mereu. Noi il avem pe Hrisos Intrupat iar sectarii tagaduiesc trupul lui Hristos. Rusine sa le fie cand intra pe acest forum . Potrivit le este fiindca nu au ajutor si scapare : " Cine e nedrept, să nedreptăţească înainte. Cine e spurcat, să se spurce încă ." ( Apoc. 22-11 ).


Am impresia ca am nimerit intr-un birt nu intr-un loc crestin.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Floryan » 14 Mar 2013, 11:44

Oare toți sunteți incapabili de a mai raționa? Atât de mult v-a întunecat satana mințile? Până când vă vom suferi batjocoritorilor de cele sfinte? Ați călcat și călcați într-una cuvântul Scripturii, precum porcii mărgăritarele. Cu adevărat sunteți urmași ai celui dintâi protestant - diavolul; precum acela s-a ridicat contra lui Dumnezeu, asemenea și voi faceți, denaturând sensul cuvintelor Sale (vezi,Fac.3:1-6).
Aoleo frate, cum isi permite asta sa vorbeasca asa pe un forum crestin ?
Aoleo .. adica ce spune "asta"?
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Cadetrin
Mesaje:9
Membru din:14 Mar 2013, 00:44
Confesiune:alta religie
Preocupări:adevarul

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Cadetrin » 14 Mar 2013, 12:43

Oare toți sunteți incapabili de a mai raționa? Atât de mult v-a întunecat satana mințile? Până când vă vom suferi batjocoritorilor de cele sfinte? Ați călcat și călcați într-una cuvântul Scripturii, precum porcii mărgăritarele. Cu adevărat sunteți urmași ai celui dintâi protestant - diavolul; precum acela s-a ridicat contra lui Dumnezeu, asemenea și voi faceți, denaturând sensul cuvintelor Sale (vezi,Fac.3:1-6).
Aoleo frate, cum isi permite asta sa vorbeasca asa pe un forum crestin ?
Aoleo .. adica ce spune "asta"?
Ti se pare normal ca cineva sa te faca porc pe un forum crestin si sa foloseasca un limbaj peiorativ?

Cadetrin
Mesaje:9
Membru din:14 Mar 2013, 00:44
Confesiune:alta religie
Preocupări:adevarul

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Cadetrin » 14 Mar 2013, 13:05

altul (se crede Dumnezeu)
Voi nu sunteti crestini, asa ca nu are rost sa o lungim.


comportament denigrator si discriminatoriu.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Floryan » 14 Mar 2013, 13:07

altul (se crede Dumnezeu)
Voi nu sunteti crestini, asa ca nu are rost sa o lungim.


comportament denigrator si discriminatoriu.
Dragule, esti pe forum crestin ortodox, nu cred ca te-am bagat aici cu forta. Ai venit de buna voie, asa ca esti la fel de liber sa si pleci. :x33
Ti se pare normal ca cineva sa te faca porc pe un forum crestin si sa foloseasca un limbaj peiorativ?

Tie ti se pare normal sa vii pe un forum crestin ortodox pentru prozelitism?
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde dimitrie » 14 Mar 2013, 22:39

Dacă ar putea raționa corect, n-ar mai fi ce este. Adică își permite individul să batjocorească cuvântul lui Hristos, iar eu să stau cu mâinile încrucișate? Dacă eram față către față îi dădeam și o palmă.
Și apoi, că este porc, el o spune, nu eu. Îl privește cum se judecă. Eu am făcut o trimitere către cuvintele Stăpânului din Mt.7:6, dat fiind felul în care I-a tratat învățătura. Și cred că am fost totuși blând.
Dar acesta fiind unul și același cu Dumitru pe care l-am banat temporar după repetate injurii la adresa Ortodoxiei, am considerat potrivit ca acum să-l banez definitiv, ca unul ce nu s-a arătat demn de calitatea de membru al acestu forum. Văd că a apărut din nou acum, sub numele de Cadetrin22. Să vedem dacă și-a schimbat năravul.
Eu încerc nu doar să fac cinste numelui de membru al acestui forum, ci și acelora care mi-au făcut marea onoare de a face parte din membrii echipei acestui forum.
Eu nu am bârfit pe forum, ci am vorbit argumentat. Eu nu mi-am postat mesajele de cum ar fi, ci am încercat să respect nu doar Limba română (și prin aceea că scriu cu diacritice), ci și pe aceia care ar citi cele scrise de mine.
Dar de, propriu îi este celui care are bârna în ochi, să încerce să scoată paiul din ochiul celuilalt.
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Floryan » 09 Apr 2013, 10:46

As vrea sa stiu cu ce drept m-a banat Floryan permanent si ce regula am incalcat care nu este incalcata des de oricare alt membru pe acest forum, inclusiv moderatori? Mai nou asa se practica, cand nu (mai avem) argumente ne punem si banam? Nu stiam ca forumul asta promoveaza analfabetismul , ignoranta, cretinismul si prostia. Aviz lui Floryan. A "refuta" nu inseamna ceea ce crezi tu acolo pe la tara. Pune mana pe un dex analfabetule.
Stiu dragule ce inseamna. Cu mina pe inima ai folosit acel cuvant fiind absolut nevinovat. La fel si cu fecalele si cu alte prostii, chiar asta te framanta pe dumneata? Chiar nu iti este putina rusine?
Bine sunt analfabet, prost, cretin si ignorant de la tara daca zici , dar se pare ca pe dumneata, stiinta de carte nu te-a innobilat. Pacat

PS - nu este obligatoriu sa ai cont pe acest forum, poti refuta si in alta parte.
Ca sa nu te mai dai victima, "refuti" nu exista in limba romana, poate refutezi, dar ma rog, ce stiu eu, un cretin analfabet de la tara.
Esti liber sa-l refuti.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
preotioan
Mesaje:42
Membru din:20 Noi 2012, 23:25
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică,pastorală,muzică

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde preotioan » 10 Apr 2013, 21:21

[...] ce regula am incalcat care nu este incalcata des de oricare alt membru pe acest forum, inclusiv moderatori? Mai nou asa se practica, cand nu (mai) avem argumente ne punem si banam?
Subscriu, cu toate că nu e nimic nou sub Soare...
Ai încălcat cel mai elementar principiu: al bunului simț, necesar în orice dialog. Și altul la fel de important: nu-ți poți permite să faci bășcalie pe un forum creștin ortodox și să aștepți și vreun premiu pentru asta :oops:
Cu respect, pr. Ioan


Înapoi la “De la membri catre Echipa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron