Catastiful cu nemulţumiri

Cereri, propuneri, nemultumiri ale membrilor comunicate catre Echipa de administratori si moderatori
Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"
Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 02 Mar 2011, 20:51

Solicit mutarea subiectului Inchizitia Evului Mediu de la secţiunea SFINŢI PĂRINŢI şi ISTORIE BISERICEASCĂ la secţiunea Romano-catolici şi greco-catolici, şi asta pentru că este o temă care îi priveşte exclusiv pe romano-catolici şi istoria lor ecleziastică.

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde dimitrie » 07 Mar 2011, 19:53

Rog aministraţia forumului, să-mi şteargă ce cosideră gunoi pe forum şi totodată să specifice că scriu pe aiurea de topic (beştelindu-mă un pic chiar), fapt prin care şi-ar justifica actul respectiv. Dacă cer prea mult (treaba cu beştelitul), şi admin.-ul consideră că sunt nesimţit, dându-l de oboseală astfel, nu-i nimic. Dar e bine să ştie că procedând aşa, evită să facă un bine.
Cer iertare tuturor!
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 07 Mar 2011, 20:05

Părinte, nu scriţi nimic aiurea. Doar că trebuie scris corect, inclusiv linkurile şi postările de pe youtube, iar mesajul să fie la temă.
Spor la treabă în continuare.

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 08 Mar 2011, 21:31

.....
Ultima oară modificat 25 Aug 2011, 20:54 de către Dionysie, modificat 1 dată în total.

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 12 Mar 2011, 00:26

....
Ultima oară modificat 25 Aug 2011, 20:54 de către Dionysie, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 12 Mar 2011, 12:55

Cer din nou excluderea "poliţistului". Vă rog să îl opriţi pe acest FANATIC pentru că devine tot mai insuportabil !!
Nu-i daţi nici o importanţă şi, până la urmă, îşi va da seama că e poliţist. Ca şi Garcea... ;)

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 21 Mar 2011, 22:49

Solicit mutarea subiectului despre "Mişcările carismatice" de la subsecţiunea "Secte extreme şi Alte Religii" [mai ales că această secţiune nu priveşte creştinismul] la secţiunea mai mare Inter-confesională.

Avatar utilizator
dimitrie
Mesaje:984
Membru din:03 Dec 2010, 01:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:preoţie, familie
Localitate:Craiova

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde dimitrie » 08 Apr 2011, 23:02

Am intrat pe acest forum cu un singur scop: polemica (in special cu fetele bisericesti).
Dat fiind faptul că pe acest lepădat şi neruşinat hulitor, l-a adus un duh de ceartă pe forum şi nu iubirea de adevăr, rog admin.-ul să procedeze cum l-o lumina Dumnezeu!
În această manieră de acum, nu ne mai putem desfăşura noi, cursiv şi coerent, aprofundarea ori lămurirea unui subiect.
Dragostea unește și străbate lumile... Răsari odată, viață veșnică!

dumio
Mesaje:471
Membru din:03 Aug 2010, 14:58
Confesiune:ortodox

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde dumio » 10 Apr 2011, 22:56

Am intrat pe acest forum cu un singur scop: polemica (in special cu fetele bisericesti).
Dat fiind faptul că pe acest lepădat şi neruşinat hulitor, l-a adus un duh de ceartă pe forum şi nu iubirea de adevăr, rog admin.-ul să procedeze cum l-o lumina Dumnezeu!
În această manieră de acum, nu ne mai putem desfăşura noi, cursiv şi coerent, aprofundarea ori lămurirea unui subiect.
Sunt de acord cu parintele Dimitrie! Acest vasinec este blocat pe 3 argumente mari si late si oricat i s-ar explica (de fapt, poate cauta singur sa vada ce e ortodoxia), o tine pe a lui cu scopul de a semana vrajba, dezbinare, intimidare etc. Eu cred ca e mai mult decat un simplu "credincios" AZS si nici n-a fost vreodata "ortodox" in viata lui. Minte de ingheata Prutul si asta s-a vazut cand tot a incercat sa ne bage pe gat link-ul despre suflet, despre care ne spunea ca nu e adventist, dar pana la urma s-a dat de gol. Eu cred ca avem destui frati de ai nostri ce trebuie lamuriti si intariti in credinta ortodoxa, care cauta sincer raspunsuri si nu o polemica sterila!

vasinec

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde vasinec » 13 Apr 2011, 06:21

Am intrat pe acest forum cu un singur scop: polemica (in special cu fetele bisericesti).
Dat fiind faptul că pe acest lepădat şi neruşinat hulitor, l-a adus un duh de ceartă pe forum şi nu iubirea de adevăr, rog admin.-ul să procedeze cum l-o lumina Dumnezeu!
În această manieră de acum, nu ne mai putem desfăşura noi, cursiv şi coerent, aprofundarea ori lămurirea unui subiect.
Sunt de acord cu parintele Dimitrie!
Nu ma cert, nu folosesc, la adresa celorlati forumisti, cuvinte cum ar fi "lepadat", "nerusinat hulitor", etc. Vreau doar sa intru in polemici (nu in certuri) cu fetele bisericesti. O fac, ca pe o joaca (din care poate iesi ceva bun). Propun sa ne jucam impreuna, fara patima si duh de cearta.

Eu cred ca avem destui frati de ai nostri ce trebuie lamuriti si intariti in credinta ortodoxa, care cauta sincer raspunsuri si nu o polemica sterila!
Fratii care cauta adevarul pot sesiza anumite lucruri importante, din aceste "polemici sterile". Cred ca va este frica de asa ceva.

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 13 Apr 2011, 10:31

Mă alătur şi eu lui Dimitrie şi lui Dumio în susţinerea excluderii de pe acest forum ortodox a acestui vasinec care revine sistematic cu exact aceleaşi aberaţii la nesfârşit, ca şi cum lucrurile nu ar fi fost deja dicutate. Dacă nu are ceva nou de spus, în afară de a repeta ca un papagal spălat pe creier aceaşi frazeologie denigratoare la adresa Bisericii Ortodoxe, propun şi eu, alături de ceilalţi colegi de pe forum, ca acest intrus să fie exclus de pe forum. Este evident că nu este de bună-credinţă, şi mie chiar îmi plăcea pentru că este ca un sparing partner cu care mă mai antrenam, cum se antrenează boxerii între două gale de box nu doar cu sacul de box. Însă este evident că şi-a demonstrat de nenumărate ori că este de rea-credinţă, că repetă sistematic aceeaşi frazeologie sectantă şi că ar fi bine să fie exclus de pe forum.

Pr Haralambie
Mesaje:895
Membru din:14 Ian 2010, 19:54
Confesiune:ortodox
Preocupări:Sensul vieţii
Localitate:BOR
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Pr Haralambie » 13 Apr 2011, 16:19

Trebuia de mult excluşi pt că nu sunt căutători adevăraţi, dar ...în sfârşit, este bine şi acum.
Cu mult respect.

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 04 Mai 2011, 22:09

Aş vrea să semnalez anumite lucruri cu privire la un utilizator np, anume Doriana. La subiectul Cum ne mântuim, şi cred că am fost destul de limpede, am încercat să aduc o argumentaţie, pe temeiul unui sfânt părinte al Bisericii, de natură să contrazică anumite idei protestante sau np pe care chiar Doriana le-a enunţat. Apoi am invitat-o, şi acea ultimă postare este de cel puţin o săptămână scrisă, să îşi dea cu părerea, să spună ce crede. Am vrut să ştiu dacă mai menţine poziţia pe care o avea sau dacă nu retractează. Personal consider atitudinea ei tacită un semn că îi cam lipsesc argumentele pentru a continua acea polemică [nu că respectivul subiect s-ar reduce la o polemică; evident subiectul poate fi dezvoltat].

Solicit administratorii să someze pe utilizatorul care se identifică "Doriana" să răspundă la solicitări, să îşi menţioneze clar poziţia pe care o susţine în urma argumentaţiei aduse de mine şi de alţi useri ortodocşi ai forumului pentru a contrazice anumite doctrine p/np în materie. În cazul în care nu răspunde solicitării cred că trebuie considerat că dumneaei a răspândit anumite erezii, care au şi fost contrate, şi solicit ca public, pe forum, în cazul în care nu are ceva de adăugat în favoarea doctrinei p/np care să contrazică poziţia ortodoxă, să îşi declare şi să îşi retracteze părerea eretică pe care a susţinut-o.

În cazul în care manifestă, prin nerăspuns şi eschivare fără argumente, rea-credinţă, solicit ca, cel puţin temporar să fie exclusă de pe forum.

Vă mulţumesc.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 05 Mai 2011, 00:05

Aletheia, dar tu ai şi mulţumiri sau doar nemulţumiri faţă de forum şi administraţie?

Avatar utilizator
maria_andreea
Mesaje:1540
Membru din:23 Apr 2008, 13:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:mecanică, finanţe, teologie, natură
Localitate:Sibiu
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde maria_andreea » 05 Mai 2011, 10:21

Solicit administratorii să someze pe utilizatorul care se identifică "Doriana" să răspundă la solicitări, să îşi menţioneze clar poziţia pe care o susţine în urma argumentaţiei aduse de mine şi de alţi useri ortodocşi ai forumului pentru a contrazice anumite doctrine p/np în materie.
:) Consider că pe acest forum fiecare este liber să răspundă când vrea şi când poate.
În cazul în care nu răspunde solicitării cred că trebuie considerat că dumneaei a răspândit anumite erezii, ... şi solicit ca public, pe forum, în cazul în care nu are ceva de adăugat în favoarea doctrinei p/np care să contrazică poziţia ortodoxă, să îşi declare şi să îşi retracteze părerea eretică pe care a susţinut-o.
La nivelul unei pagini web a raspandit anumite erezii !? :) ... nu e niciun pericol ;) . Iar, părerea "eretică" pe care o susţine e crezul ei, încercaţi mai bine sa aveti înţelegere fata de părerile altora şi dupa putinta, daca sunt gresite sa le indreptati. Aici şi în ortodoxie nimeni nu corecteaza "cu paru' ". Libertatea e una din din frumuseţile şi tainele, îndraznesc, ortodoxiei.

Hristos a inviat! şi nu imi luati in nume de rau observaţiile mele facute cu drag pt ravna dvstră, dar un pic prea aspră ;) .
Sa fiţi sanatos/ă !
Mântuirea se lucrează pe ruinele egoismului. (Părintele Arsenie Boca)

Doriana
Mesaje:773
Membru din:01 Oct 2010, 21:42
Confesiune:neo-protestant
Preocupări:cunoasterea lui Dumnezeu

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Doriana » 05 Mai 2011, 12:13

Aş vrea să semnalez anumite lucruri cu privire la un utilizator np, anume Doriana. La subiectul Cum ne mântuim, şi cred că am fost destul de limpede, am încercat să aduc o argumentaţie, pe temeiul unui sfânt părinte al Bisericii, de natură să contrazică anumite idei protestante sau np pe care chiar Doriana le-a enunţat. Apoi am invitat-o, şi acea ultimă postare este de cel puţin o săptămână scrisă, să îşi dea cu părerea, să spună ce crede. Am vrut să ştiu dacă mai menţine poziţia pe care o avea sau dacă nu retractează. Personal consider atitudinea ei tacită un semn că îi cam lipsesc argumentele pentru a continua acea polemică [nu că respectivul subiect s-ar reduce la o polemică; evident subiectul poate fi dezvoltat].
Solicit administratorii să someze pe utilizatorul care se identifică "Doriana" să răspundă la solicitări,...
:lol: Esti culmea, Aletheia...Acum am vazut ce ai scris. Unii oameni mai au si alte treburi si probleme si nu urmaresc mereu postarile tale; de, ce sa-i faci... Las` ca n-o fi sfarsitul lumii...

Am oprit dialogul cu tine pentru ca ti-am exprimat in vreo trei feluri posibile pozitia mea dar tu insistai sa repet dupa tine o exprimare americaneasca pe care ai luat-o de la adventisti si pe care nici tu insuti nu stiai sa o explici; iar eu nici atat. Nu accept sa fiu manipulata. Ce am spus am spus; si am spus romaneste. Daca ai inteles e bine, daca nu, mai incearca.
"Căci pe El, Care n-a cunoscut păcatul, L-a făcut pentru noi păcat, ca să dobândim, întru El, dreptatea lui Dumnezeu.". 2 cor 5:21

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 05 Mai 2011, 15:44

Solicitarea făcută rămâne şi chiar mai mult având în vedere cum încearcă, şi asta chiar îmi dovedeşte încă o dată reaua credinţă a acestei persoane, să se eschiveze; o rog să revadă ultima mea postare la subiectul cu pricina şi o rog din nou, dacă nu mai are mau' să se retragă şi să retracteze erezia pe care o susţine în primă instanţă, şi pe care am arătat-o pe faţă, cu argumente biblice şi patristice, că este erezie, iar Doriana este în acest caz în mod evident o eretică, asta pe lângă faptul că este sectară. În cazul în care persistă în reaua credinţă pe care o are, rog administratorii să facă ce cred dânşii de cuviinţă cu privire la această fiică a întunericului.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde protosinghel » 05 Mai 2011, 15:47

Aletheia, obişnuişte-te cu 2 idei:
1. Există oameni care gândesc diferit de tine.
2. Aceşti oameni au dreptul să spună ce gândesc, iar noi, nu-i persecutăm pt asta.

asker
Mesaje:84
Membru din:19 Noi 2010, 01:39
Confesiune:eterodox

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde asker » 06 Aug 2011, 16:59

(...) În cazul în care persistă în reaua credinţă pe care o are, rog administratorii să facă ce cred dânşii de cuviinţă cu privire la această fiică a întunericului.
Un gen de discurs vechi de când lumea, utilizat de regula în scopuri distructive (nu detaliez).
Dumneavostră îl îmbrăcaţi aici în straie ortodoxe. Nu se cade.
“Uşile pocăinţei deschide-mi mie, Dătătorule de viaţă..."

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Dionysie » 10 Aug 2011, 20:42

Aletheia, dar tu ai şi mulţumiri sau doar nemulţumiri faţă de forum şi administraţie?
Da, am şi o mulţumire, şi anume aceea că aţi schimbat fontul de afişare a literelor. Acum citirea este mult mai comodă scrisul fiind redat mai frumos decât în vechea interfaţă.


Înapoi la “De la membri catre Echipa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron