Catastiful cu nemulţumiri

Cereri, propuneri, nemultumiri ale membrilor comunicate catre Echipa de administratori si moderatori
mihailoss
Mesaje:46
Membru din:01 Apr 2008, 20:38
Confesiune:ortodox
Localitate:Prahova
Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde mihailoss » 20 Mai 2008, 21:54

Poate ca e semn ca mai trebuie sa le citesti odata...
Sau poate ca e semn ca tu ai sa sughiti o vreme... :lol:
"Sa stam bine, sa stam cu frica, sa luam aminte.."

Avatar utilizator
Florina
Mesaje:515
Membru din:02 Apr 2008, 06:16
Confesiune:ortodox
Preocupări:profesor de religie
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Catastiful cu nemulţumiri

Mesaj necititde Florina » 21 Mai 2008, 08:26

Pai, de ce? Le fac eu mesajele sa apara necitite? Asta se intampla tuturor!

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 13:53

Nu inteleg gestul de a sterge topicuri si chiar cu pareri personale ale unora dintre cei de pe forum?
Este forum cenzurat?unde sunt discutiile libere?

Avatar utilizator
DragosDe
Mesaje:9
Membru din:31 Mai 2008, 18:43

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde DragosDe » 03 Iun 2008, 14:14

Subscriu.

diaconul_Catalin

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 03 Iun 2008, 14:19

daca subcrie cineva, sa spuna si la ce anume topic se refera, inclusiv cel care a initiat discutia!

Avatar utilizator
DragosDe
Mesaje:9
Membru din:31 Mai 2008, 18:43

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde DragosDe » 03 Iun 2008, 14:37

Azi-dimineata a fost initiat un topic referitor la cazul calugarului homosexual..pe parcursul zilei a disparut(topicul)

Avatar utilizator
Florina
Mesaje:515
Membru din:02 Apr 2008, 06:16
Confesiune:ortodox
Preocupări:profesor de religie
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde Florina » 03 Iun 2008, 14:49

Autorul acelui subiect, Ortodoxism, sau asa ceva, el insusi a sters. Deci, nu a fost cenzurat forumul de nimeni!

In schimb, am mutat mai multe subiecte vechi care erau deja pe paginile 3 si 4 la "Discutii libere" in subforumul "Invatatura de credinta ortodoxa".

PS: Daca userii vor mai sterge mesajele deja postate, cred ca vom lua posibiliatea userilor de a modifica sau sterge propriile mesaje! (Desi sunt de acord ca acel mesaj e mai bine ca a fost sters, din cauza materialului video pronografic pe care il continea!)

diaconul_Catalin

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 03 Iun 2008, 15:02

Acel topic l-am sters eu ca un rau ce nu face decat sa arate goana dupa senzational, actiune nepotrivita pentru ceea ce ne dorim noi, cei de pe acest forum, a fi: crestini. Citind mesajele postate la acel topic erau doar atitudini de "judecator" si "hai sa dam cu piatra". Este regretabil ca este considerata cenzura evitarea unor discutii acuzatoare la adresa clerului bisericesc si cinului monahal. Nu, nu consider ca a sta deoparte este solutia, dar nici a arunca cu tina, decat dupa ce ne spalam ochii de tina, pentru a vedea in noi insine! Imi asum responsabilitatea pentru stergerea acelui topic, si daca aveti comentarii sau reclamatii, va rog sa le scrieti la Catastiful cu nemultumiri.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 17:49

Eu m-am prezentat in topic-ul de prezentare a membrilor si dupa o zi nu am mai regasit postarea mea.Ultimile doua topic-uri deschise de mine iar nu mai sunt de gasit.Ce sa inteleg?Deranjez?Oare m-am inselat cand am crezut ca se mai gasesc si ortodocsi cu intentii bune?

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 18:40

Legat de prezentarea mea pe forum am spus Joan si ortodox(deci m-am prezentat ca nu am mintit).Si asa am facut-o dintr-un respect general.Cred ca este suficient.Nu am cerut sa-mi fie stearsa prezentarea.Nu stiu de ce s-a sters.Parerea mea este ca nu cate clase avem sau cum ne numim ,sau ce bani invartim sau ce stare civila avem,conteaza ,eu cred ca aici ne putem cunoaste mult mai profund(spiritual,sufletesc) adica mai real decat reiese din datele civile ale fiecaruia.In rest suna a baza de date.(eu unul am o oroare de asa ceva).Daca Constantin nu discuta decat cu C.I-ul pe masa,este treaba lui.Aici eu nu subscriu.Daca cineva doreste amanunte putem discuta in privat.In alta ordine de idei,am cautat cele doua topic-uri deschise de mine pentru a mai lucra putin dar nu am avut unde, poate imi spui tu.Consider ca erau dezbateri pe niste teme destul de interesante.Nu trebuie sa raspundem toti in cor.Fiecare are tactul lui nu? Eu pe acest forum am venit din dorinta de a ne uni in Hristos.Daca unii dintre voi sunt deranjati si imi dau seama de acest lucru o sa parasesc acest forum fara pareri de rau.
Ultima oară modificat 03 Iun 2008, 18:57 de către JOAN, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
elena -petra
Mesaje:172
Membru din:01 Apr 2008, 20:59
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde elena -petra » 03 Iun 2008, 18:57

.Daca unii dintre voi sunt deranjati si imi dau seama de acest lucru o sa parasesc acet forum fara pareri de rau.
Stai linistit si nu te supara. :)

Vrei sa-ti spun de cate postari de-ale mele s-a luat diaconul Catalin? Pana si ,,virgulele" mi le corecta.

Si pentru ce sa ma supar si sa ma retrag?

Oricum de maine sunt in concediu si-o sa am mai mult timp de postari asa c-o sa scapi tu si ma ia pe mine ,,iarasi" in vizor. :D

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 19:00

Vrei sa-ti spun de cate postari de-ale mele s-a luat diaconul Catalin? Pana si ,,virgulele" mi le corecta.
Multumesc Elena,ale mele le-a corectat pana au disparut de tot.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 19:05

Cum ti se pare?

diaconul_Catalin

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 03 Iun 2008, 19:41

Iarasi intreb:
ce subiecte nu gasesti? despre ce se vorbea? cum se numeau?
Care sunt cele doua topicuri pe care nu le gasesti? Care era tema de discutie? Cum se numeau?

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 19:46

Despre ortodoxul fanatic si al 2-lea despre Sf.Liturghie si ritual ...etc.

diaconul_Catalin

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 03 Iun 2008, 19:50

Ortodox traitor = fanatic?
Diferenta intre Taina/icoana si ritual/amuleta,idol
Multumesc Elena,ale mele le-a corectat pana au disparut de tot.
Uite ca nu sunt sterse, sunt mutate in alt loc... dar sa stii ca nu ma supar ca m-ai acuzat pe nedrept si nici pentru faptul ca te-ai rastit la mine!

Avatar utilizator
elena -petra
Mesaje:172
Membru din:01 Apr 2008, 20:59
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde elena -petra » 03 Iun 2008, 19:51

Oare nu e important sa stiu daca cel care vorbeste cu mine e casatorit? Eu zic ca este!
Este important atata timp cat si aceea persoana doreste sa furnizeze date reale despre ea.Altfel nu poti obliga pe nimeni sa dea mai multe informatii fiindca le-ar da false.
Ori prezentarea lui ,,JOAN -crestin ortodox" mie mi s-a parut suficienta. Fiindca mie de exemplu, aici pe forum , ma intereseaza OPINIA celuilalt, nu alte date.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 19:59

Uite ca nu sunt sterse, sunt mutate in alt loc... dar sa stii ca nu ma supar ca m-ai acuzat pe nedrept si nici pentru faptul ca te-ai rastit la mine!
Daca nici tu nu stiai unde au fost mutate dar eu?Cum pot eu posta cand nici nu stiu unde sunt topic-urile ,iar daca le-a mutat sa anunte cumva pe fostul topic ca sa se stie.Cand m-am rastit la tine?

diaconul_Catalin

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde diaconul_Catalin » 03 Iun 2008, 20:11

Daca nici tu nu stiai unde au fost mutate dar eu?
Intr-o casa, copiii isi lasa hainele aruncate prin casa, iar mama vine si le strange, le spala, le calca si le aseaza la locul lor. Cand se se imbrace, copilul intreaba: "Mama, unde imi e tricoul portocaliu?" desi, daca ar cauta, l-ar gasi. Cam asa e si cu forumul acesta, in schimb eu am pretentia ca aici toti suntem adulti, si nu e nevoie sa plangem si sa batem din picior ca nu ne gasim topicul...
Cum pot eu posta cand nici nu stiu unde sunt topic-urile
Le cauti, le gasesti, si postezi! (valabil pentru toti userii)
Cand m-am rastit la tine?
La o discutie mai veche (parca pe celalalt forum) se vorbea despre limbaj, emoticoane, relatie virtuala. Desi aici vorbim doar scris, se poate "auzi" tonul textului din formulare, din exprimare, din analiza cuvintelor si a gradului de dezvoltare a propozitiilor si frazelor... Sunt sigur ca nu ai scris pe "un ton" linistit.
PS: am sters cateva postari care nu aveau legatura cu topicul, asta ca sa stii si sa nu crezi ca te cenzureaza cineva.

JOAN
Mesaje:79
Membru din:16 Apr 2008, 22:49
Confesiune:ortodox

Re: Forum cenzurat?

Mesaj necititde JOAN » 03 Iun 2008, 20:20

Intr-o sala de urgente de la spital medicii de serviciu isi lasa trusele pregatite de interventie.Vine un coleg si aseaza frumos trusele in fisete cu gandul de a fi laudat de prieteni cat de curat si ordonat este el.Au o urgenta colegul mutumit de fapta lui savura cazut pe ganduri o cafea .Bolnavul vine ,trusele sunt stranse timpul trece repede...Iar medicii sunt depasiti.


Înapoi la “De la membri catre Echipa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron