Lupi in piele de oaie

Tot ce nu ţine de creştinism
Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau
Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 14 Feb 2012, 09:43

Acum ceva timp vorbeam cu cineva care credea ca pe peretii piramidelor egiptene sunt desenate nave spatiale, facand cumva trimitere la Stargate.
De ce ar face trimitere la StarGate?... pe pereții piramidelor din acel serial nu erau desenate "nave spațiale"... nu văd legătura.
Dar pe peretii piramilor egiptene sunt?
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 14 Feb 2012, 13:58

Acum ceva timp vorbeam cu cineva care credea ca pe peretii piramidelor egiptene sunt desenate nave spatiale, facand cumva trimitere la Stargate.
De ce ar face trimitere la StarGate?... pe pereții piramidelor din acel serial nu erau desenate "nave spațiale"... nu văd legătura.
Dar pe peretii piramilor egiptene sunt?
Nu, deși nu i-am văzut personal ci doar imagini.

adisan19
Mesaje:6
Membru din:31 Dec 2011, 20:27
Confesiune:ortodox
Preocupări:totul pentru Hristos

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde adisan19 » 19 Feb 2012, 22:53

oameni buni de la "star gate"pana la Issus este cale lunga.cind incepem sa vb despre "star gate"automat nu mai avem nimic de vb despre Hristos.
"star gate" inseamna vorbe goale si teore falsa sau indepartarea omului de credinta in Dumnezeu. Pe cand Iisus reprezinta "Adevarul,calea si viata"
Este o foarte mare diferenta.

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 20 Feb 2012, 16:09

O fi STARGImagineTE un serial sf, dar nu te supăra de cele mai multe ori are mai multă logică decât biblia.

Avatar utilizator
maria_andreea
Mesaje:1540
Membru din:23 Apr 2008, 13:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:mecanică, finanţe, teologie, natură
Localitate:Sibiu
Contact:

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde maria_andreea » 20 Feb 2012, 16:14

O fi STARGImagineTE un serial sf, dar nu te supăra de cele mai multe ori are mai multă logică decât biblia.
Daţi-mi un exemplu de mai multă logică în star gate decât în biblie ?
Mântuirea se lucrează pe ruinele egoismului. (Părintele Arsenie Boca)

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 20 Feb 2012, 18:27

Daţi-mi un exemplu de mai multă logică în star gate decât în biblie ?
De unde să încep?...
Să vedem în bible avem: un șarpe vorbitor; un potop la nivel global și alte urgii; despărțirea unei mări în 2 cu crearea unui pasaj; reînvieri și alte miracole/minuni; semnificația curcubeului și altele asemenea, existența unui zeu care a creat tot.
În STARGImagineTE avem: tehnologii care permit călătoria rapidă în interiorul unei galaxii, iar în episoadele mai noi chiar la marginile universului; tehnologii care permit care permit reînvieri și alte videcări miraculoase; tehnologii care permit existența vieții artificiale; tehnologii care permit crearea unor dezatre pe scară largă; tehnologii care permit crearea unor obiecte din molecule; existența extratereștrilor și abuzul "poziției lor dominante" prin înfățișarea acestora ca zei.
Repet, nu spun că evenimentele prezentate mai sus ar fi mai adevărate decât cele biblice, ținând cont de faptul că este un film științifico-fantastic, dar evenimentele au mai multă logică și sunt mai plauzibile. Dacă aveți nemulțumiri cu cele spuse de mine, vă rog să le adresați în scris prin scrisoare recomandată cu confirmare de primire.

Avatar utilizator
maria_andreea
Mesaje:1540
Membru din:23 Apr 2008, 13:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:mecanică, finanţe, teologie, natură
Localitate:Sibiu
Contact:

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde maria_andreea » 20 Feb 2012, 20:45

Să vedem în biblie avem: un șarpe vorbitor; un potop la nivel global și alte urgii; despărțirea unei mări în 2 cu crearea unui pasaj; reînvieri și alte miracole/minuni; semnificația curcubeului și altele asemenea, existența unui zeu care a creat tot.
În STARGATE avem: tehnologii care permit călătoria rapidă în interiorul unei galaxii, iar în episoadele mai noi chiar la marginile universului; tehnologii care permit care permit reînvieri și alte videcări miraculoase; tehnologii care permit existența vieții artificiale; tehnologii care permit crearea unor dezatre pe scară largă; tehnologii care permit crearea unor obiecte din molecule; existența extratereștrilor și abuzul "poziției lor dominante" prin înfățișarea acestora ca zei.
Observ că ţi se par mai plauzibile cele din stargate pt că se explică prin tehnologii (element vizibil, tangibil) pe când cele din biblie se explică prin existenţa unui om care se roagă şi atinge marea, prin existenţa unor oameni care nu făceau nimic bun şi au fost ucişi de un potop etc
Tehnologiile pot face aceste lucruri numai dacă deţii un produs: îţi trebuie rachete, nave spaţiale pt călătoria în interiorul unei galaxii, îţi trebuie o bombă atomică pt crearea unui dezastru pe scară mare etc sau dacă deţii cunoştinţe şi resurse financiare, materiale, umane pt a le implementa. Altfel spus ele sunt condiţionate. Dacă condiţiile nu sunt îndeplinite nici tehnologia nu există şi nici produsul ei: călătorii rapide, viaţă artificială, catastrofe etc.
Cam la fel e şi în biblie. Pentru a despărţi marea în două a fost nevoie de un om blând, smerit ca Moise, pentru a se întâmpla un dezastru a fost nevoie de nepăsarea, ignoranţa, folosire timpului în beţii şi alte bicisnicii. Dacă Moise nu ar fi avut aceste atribute mersul pe uscatul mării nu ar fi fost posibil, dacă oamenii nu ar fi făcut lucruri lipsite de valoare şi distrugătoare (medical e dovedit că alcoolul omoară celulele nervoase) dezastrul nu s-ar fi petrecut.

De ce crezi că copiii care sunt cuminţi, ascultători, buni, atenţi, responsabili, harnici, cu bun simţ etc au performanţe şcolare, pe când copii neascultători, neatenţi, neruşinaţi, leneşi au probleme la învăţătură. Aceste calităţi care pot crea şi aceste defecte care pot distruge cum le explici ? Ele există şi pot fi observate la orice şcoală.
Mântuirea se lucrează pe ruinele egoismului. (Părintele Arsenie Boca)

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 20 Feb 2012, 21:18

De ce crezi că copiii care sunt cuminţi, ascultători, buni, atenţi, responsabili, harnici, cu bun simţ etc au performanţe şcolare, pe când copii neascultători, neatenţi, neruşinaţi, leneşi au probleme la învăţătură. Aceste calităţi care pot crea şi aceste defecte care pot distruge cum le explici ? Ele există şi pot fi observate la orice şcoală.
Nu știu, pentru eu nu m-am încadrat perfect într-o anumită categorie, dar am fost mereu printre cei mai buni la învățătură.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 21 Feb 2012, 08:57

Daţi-mi un exemplu de mai multă logică în star gate decât în biblie ?
De unde să încep?...
Să vedem în bible avem: un potop la nivel global și alte urgii
Despre potop, daca vrei iti dau un material cit se poate de stiintific, care demonstreaza clar ca acesta a avut loc.
Iar acel studiu este facut de un cunoscut om de stiinta roman (geolog), profesorul doctor Emil Silvestru plecat din Cluj si stabilit in SUA.
Deci oricand doresti, iti stau la dispozitie.
Inca ceva, daca tu nu crezi un lucru, asta nu inseamna neaparat ca nu exista si tu ai dreptate. Lozincile cu logica nu tin :cry:
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 21 Feb 2012, 11:51

Daţi-mi un exemplu de mai multă logică în star gate decât în biblie ?
De unde să încep?...
Să vedem în bible avem: un potop la nivel global și alte urgii
Despre potop, daca vrei iti dau un material cit se poate de stiintific, care demonstreaza clar ca acesta a avut loc.
Iar acel studiu este facut de un cunoscut om de stiinta roman (geolog), profesorul doctor Emil Silvestru plecat din Cluj si stabilit in SUA.
Deci oricand doresti, iti stau la dispozitie.
Nu potopul ca atare deranjează ci motivul apariției lui... nu cred că omul de știință a spus că apariția lui s-a datorat necredinței/neascultării oamenilor.
Inca ceva, daca tu nu crezi un lucru, asta nu inseamna neaparat ca nu exista si tu ai dreptate. Lozincile cu logica nu tin :cry:
E valabil și pentru tine, dacă tu crezi într-un lucru nu înseamnă neapărat că există și tu ai dreptate.

Avatar utilizator
maria_andreea
Mesaje:1540
Membru din:23 Apr 2008, 13:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:mecanică, finanţe, teologie, natură
Localitate:Sibiu
Contact:

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde maria_andreea » 21 Feb 2012, 12:03

Nu știu, pentru eu nu m-am încadrat perfect într-o anumită categorie, dar am fost mereu printre cei mai buni la învățătură.
De acord.
Vroiam să spun că nu putem nega forţa care creează şi forţa care distruge. Ea există independent de voinţa noastră. Pur şi simplu observăm, din experienţă că a fi neascultător, grosolan, leneş ne distruge viaţa, nu ne creează valoare, astfel că încercăm, deşi nu ne iese 100% să ne ţinem departe de aceste deprinderi.
Fiecare sociolog, psiholog învelesc aceste forţe ştiinţific pentru a şi le explica şi a oferi teorii, observaţii, recomandări, însă vei observa că nu au răspuns la ce sunt ele, ci o analiză a acestui ce, a acestei existenţe.

Îmi poţi dovedi ce este forţa creatoare ? Îmi poţi dovedi că ea nu este energie divină ?
Mântuirea se lucrează pe ruinele egoismului. (Părintele Arsenie Boca)

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 21 Feb 2012, 12:10

Nu potopul ca atare deranjează ci motivul apariției lui... nu cred că omul de știință a spus că apariția lui s-a datorat necredinței/neascultării oamenilor.
Ba exact asta a spus.
Dv chiar credeti ca toti oamenii de stiinta sunt atei? NU. Sunt un numar foarte mic. As putea spune ca cei atei sunt de toata jena.

Te rog lasa ignoranta la o parte, si cauta ce ti-am zis. Credeam ca deja te-ai documentat.
Uite aici:
http://www.creationism.info.ro/blog109/2008-03-29.htm
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 21 Feb 2012, 12:18

Nu știu, pentru eu nu m-am încadrat perfect într-o anumită categorie, dar am fost mereu printre cei mai buni la învățătură.
De acord.
Vroiam să spun că nu putem nega forţa care creează şi forţa care distruge. Ea există independent de voinţa noastră. Pur şi simplu observăm, din experienţă că a fi neascultător, grosolan, leneş ne distruge viaţa, nu ne creează valoare, astfel că încercăm, deşi nu ne iese 100% să ne ţinem departe de aceste deprinderi.
Fiecare sociolog, psiholog învelesc aceste forţe ştiinţific pentru a şi le explica şi a oferi teorii, observaţii, recomandări, însă vei observa că nu au răspuns la ce sunt ele, ci o analiză a acestui ce, a acestei existenţe.

Îmi poţi dovedi ce este forţa creatoare ? Îmi poţi dovedi că ea nu este energie divină ?
Ți-am spus că nu știu de existența unor forțe. Anumite deprinderi dau rezultate pozitive, de aceea sunt bune altele dau rezultate negative, și ca atare sunt clasificate ca rele. Asta nu dovedește existența unei forțe.

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 21 Feb 2012, 12:27

Nu potopul ca atare deranjează ci motivul apariției lui... nu cred că omul de știință a spus că apariția lui s-a datorat necredinței/neascultării oamenilor.
Ba exact asta a spus.
Dv chiar credeti ca toti oamenii de stiinta sunt atei? NU. Sunt un numar foarte mic. As putea spune ca cei atei sunt de toata jena.

Te rog lasa ignoranta la o parte, si cauta ce ti-am zis. Credeam ca deja te-ai documentat.
Uite aici:
http://www.creationism.info.ro/blog109/2008-03-29.htm
Chiar avem de gând să zic că dacă susține că apariția potopului s-a datorat necredinței, nu mai este un material științific ci părerea lui personală.
Puteți motiva de ce cei atei sunt de toată jena... a da nu puteți, este iarăși o remarcă răutăcioasă. Și te-aș mai ruga un lucru: să nu mă faci ignorant căci eu nu vin să te insult.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 21 Feb 2012, 14:41

Chiar avem de gând să zic că dacă susține că apariția potopului s-a datorat necredinței, nu mai este un material științific ci părerea lui personală.
Gresit. NU e parerea lui. Ci concluzia logica a unui om de stiinta crestin care a studiat problema potopului.
Puteți motiva de ce cei atei sunt de toată jena... a da nu puteți, este iarăși o remarcă răutăcioasă. Și te-aș mai ruga un lucru: să nu mă faci ignorant căci eu nu vin să te insult.
Pot. Numai ca nu e frumos sa dai nume. Pot sa va sugerez sa cititi cite ceva depsre evolutionism ( ma refer la profesori romani care au scris depre acest lucru) si apoi stam de vorba. Acele carti sunt pline de presupuneri si pareri personale care trec drept adevaruri stintifice, pe cind ele sunt departe de a fi demonstrate. Despre aceasta stiinta vorbim?

Imi cer scuze ca v-am facut ignorant. Este in regula?
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Marcus89

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Marcus89 » 21 Feb 2012, 16:33

Chiar avem de gând să zic că dacă susține că apariția potopului s-a datorat necredinței, nu mai este un material științific ci părerea lui personală.
Gresit. NU e parerea lui. Ci concluzia logica a unui om de stiinta crestin care a studiat problema potopului.
"Lozincile cu logica nu tin"
Puteți motiva de ce cei atei sunt de toată jena... a da nu puteți, este iarăși o remarcă răutăcioasă.
Pot. Numai ca nu e frumos sa dai nume. Pot sa va sugerez sa cititi cite ceva depsre evolutionism ( ma refer la profesori romani care au scris depre acest lucru) si apoi stam de vorba. Acele carti sunt pline de presupuneri si pareri personale care trec drept adevaruri stintifice, pe cind ele sunt departe de a fi demonstrate. Despre aceasta stiinta vorbim?
Nu e ca și cum cei care cred în creaționism ar avea mai multe dovezi...și cărțile lor sunt pline de presupuneri, păreri personale trecute drept adevăruri științifice mai nou...

Dionysie
Mesaje:695
Membru din:20 Dec 2010, 20:57
Confesiune:ortodox
Preocupări:înţelegerea
Localitate:fost: "aletheia"

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Dionysie » 23 Apr 2012, 21:33

Pastor neoprotestant român din America (pe bloguri scrie că ar fi chiar penticostal) face semnul coarnelor la un congres al partidului lui D. Diaconescu. Şocant. A se vedea la 0'04''-0'06'' şi la 3'03''-3'07''. Sfinţii Apostoli şi Sfinţii Părinţi se însemnau cu semnul crucii; unii pastori eretici sectanţi neoprotestanţi se însemnează cu semnul coarnelor.

http://demni.net/2012/01/23/partidul-po ... mbrii-sai/

Nu ştiu exact din ce sectă face parte acest pastor, deşi se vehiculează anumite chestii pe internet, dar în tot cazul este şocant că am ajuns să vedem şi în România făcându-se astfel de gesturi, semne precum semnul coarnelor (ale cui coarne?) şi chiar la pastori neoprotestanţi veniţi din America. Iată încă o dată şi chiar imagini statice în care se vede foarte clar semnul ocult pe care îl arată şi "iluminatul" ăsta. Iată de acum putem vedea şi care sunt preocupările unor pastori neoprotestanţi. Eu personal am mai văzut astfel de semne şi chiar la pastori penticostali foarte cunoscuţi şi populari printre penticostali; nu dau nume dar cine va căuta va găsi şi va vedea astfel de semne şi chiar repetate insistent.

http://demni.net/2012/02/15/mesaj-pentr ... ioi-pp-dd/
http://demni.files.wordpress.com/2012/02/dli.jpg
http://demni.files.wordpress.com/2012/02/dli-2.jpg

Încă un pastor, ba chiar mai mulţi, care face semnul coarnelor şi chiar în timp ce pronunţă cuvântul Dumnezeu în engleză în timpul unei false sesiuni de rugăciune vindecătoare. Este vorba de Pat Robertson, cunoscut pastor de tv din America. A se vedea de la 5'33'' încolo.

http://www.youtube.com/watch?v=Ar5KKqsc ... re=related

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 24 Apr 2012, 11:12

Pastor neoprotestant român din America (pe bloguri scrie că ar fi chiar penticostal) face semnul coarnelor la un congres al partidului lui D. Diaconescu. Şocant. A se vedea la 0'04''-0'06'' şi la 3'03''-3'07''. Sfinţii Apostoli şi Sfinţii Părinţi se însemnau cu semnul crucii; unii pastori eretici sectanţi neoprotestanţi se însemnează cu semnul coarnelor.
Eu am fost rocker, iar acel semn (corna) era facut de toate trupele sataniste pt ca el se identifica cu diavolul, mai exact coarnele lui.
Insusi A. Lavey, fondatorul bisericii sataniste din SUA il face

aici
si
aici

Mai sunt si alte semne pe care le fac sau promoveaza unii artisti sau alte personalitati, tot sataniste, care trec ca ceva inofensiv, amintesc de semnul flower power, sau acel semn cu degetele care se identifica cu cei trei 6 si nu in ultimul rand crucea lui Hristos intoarsa.
Aici este un paradox, pentru ca, pentru satanisti crucea se identifica cu jertfa lui Hristos, si o batjocoresc intorcand-o. Pe cand pentru p/np este "spanzuratoarea Domnului" , acestia o necinstesc, cerand sa fie scoasa de prin scoli de dragul tolerantei sau sa nu faca semnul crucii.
Metode diferite, acelasi rezultat,batjocorirea sfintei cruci, depsre care Sfanta Scriptura ne spune ca este Puterea lui Dumnezeu.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Doriana
Mesaje:773
Membru din:01 Oct 2010, 21:42
Confesiune:neo-protestant
Preocupări:cunoasterea lui Dumnezeu

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Doriana » 20 Iun 2012, 08:47

David Wilkerson avertizand asupra manifestarilor ciudate din Biiserica. Tradus in rusa:



si asupra predicatorilor "businessmani" care imbata oamenii cu "Dumnezeu te iubeste" fara sa condamne pacatul:



(Tocmai am gasit-o tradusa si in romana)
Ultima oară modificat 22 Ian 2013, 00:24 de către Doriana, modificat 1 dată în total.
"Căci pe El, Care n-a cunoscut păcatul, L-a făcut pentru noi păcat, ca să dobândim, întru El, dreptatea lui Dumnezeu.". 2 cor 5:21

Avatar utilizator
Manuel
Mesaje:7
Membru din:16 Iul 2012, 18:46
Confesiune:ortodox
Preocupări:Teolog Seminarist
Contact:

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Manuel » 24 Iul 2012, 20:15

Doamne ajuta ! Pentru ca vad nenumarati lupi in pei de oi am sa zic doar atat :
Sf si Dumnezeiasca Scriptura l-a povatuit pe om impreuna cu Sf Predanie spre ce este mai bun.La invatat blandetea si dragostea, nu la invatat sa ia o chitara si sa zica ,, Baby,lady !!!!!!!!!!!! Ia-HUUU'' si sa isi clatine capul. Iisus Hristos in sinagoa cand canta nu lua cartea si dansa cu ea.Nici Sfinti cand psalmodiau nu se invarteau cu icoanele prin chili.Alta muzica primeste Dumnezeu, decat nebuniile lupilor.Da voi sunteti rataciti,spuneti : Arata-ne in Scriptura, sa vedem, sa cunoastem ca asta este voia lui Dumnezeu !!! Na ca sunt si eu al naibii si va dau si verset biblic ca sa vedeti ca lui Dumnezeu nu i convine sa faceti ca nebuni si sa va dati cu chitarele in capt : Sirah (Amos) 32,3-13 . Ia auziti ereticilor ce zice : Sirah 32,9 : Strânge-ţi cuvântarea: spune mult în cuvinte puţine; fii ca unul care ştie, dar ştie şi să tacă. Rockerii aia nebuni ce fac ? nu numai ca nu zic nici cuvinte , da urla ca descreieratii si voi inca va mai intrebati daca este bine ? Ia auziti filozofilor eretici : Sirah 32,4 :,, Când cântă cineva, nu risipi cuvinte..'' , voi ce faceti ? urlati si voi ca dementi cu iei.Duceti-va ma acasa, si nu mai stati la distracti ca va prinde moartea nepregatiti.Chiar Scriptura va invata sa nu stati langa astfel de oameni Sirah 32,11-12 :,, Când a venit vremea, ridică-te, nu te lungi la vorbă,du-te drept acasă şi nu hoinări. Acolo, umple-ţi timpul făcând ce-ţi place,dar nu păcătui prin vorbe nesăbuite. ''. Pe voi nu va cheama Dumnezeu la astfel de cantare,ca din cate ati vazut Dumnezeu nu are nevoie de astfel de cantari,si chiar indeamna infranarea fata de muzicile astea diavolesti (Sir 32,11). Voi ascultati astef de cantari pentru ca sunteti robii diavolului (Romani 6,16). Si am spus corect ca sunteti ai diavolului pentru ca pacatul este al diavolului,iar voi sunteti fii neascultari si ai minciunei ( Ioan 8,44).Lasati-va de muzica voastra diavoleasca, este buna si muzica(bineinteles nu aia ) , dar mai de pret este intelepciunea Sirah 40,20 :,, Vinul şi muzica înveselesc inima, dar iubirea de înţelepciune, mai mult decât amândouă.'' Despatimiti-va de muzica aia pacatoasa si diavoleasca pentru ca exista viata de apoi (Ioan 5,24)
, si sufletul care va pacatui nu va putea muri(Ezec.18:4), pentru ca nu trece de la existenta la inexsitenta, si se duce in iad,asta este inelesul.Deci exista viata dupa moarte ,pentru ca dupa ce murim ne eliberam de pacat( Romani 6:7) , si deci nu are moarte sufletul cum ati rastalmacit voi Ezec 18,4. Acum treziti-va la realitate pui de vipere si lasati erezia voastra (Fapte 27,25)


Înapoi la “Secte extreme şi ALTE RELIGII”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX