Lupi in piele de oaie

Tot ce nu ţine de creştinism
Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau
Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 09 Noi 2010, 22:07

Ha!
Domnule, daca nu intelegeti legatura asta, faceti-va o instalatie de mantuit ! Electrica, cu aburi, pedale, stifturi, bucse..... N-aveti nevoie de Christos. Cata prostie, amice.....
Ati PIERDUT sensul general al chestiei religioase. Nu aveti nicio legatura.
Voi ramaneti in reculegere...Dumnezeu ne vrea ai Lui cu toata inima si cu tot ceea ce avem noi. "...in Ceruri, asa si pe Pamant." "Dupa aceea, am auzit in cer ca un glas puternic de gloata multa care zicea: "Aleluia! A Domnului, Dumnezeului nostru, este mantuirea, slava, cinstea si puterea! (Apoc.19:1)
Sigur am auzit de atitea ori astfel de argumente ca nici nu ma obosesc sa mai dau vreun raspuns.
Noi raminem cu ce avem, pe cind voi sunteti mintuiti deja. Bietii de noi! Sa nu aveti vreo surpriza la usa raiului.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde esenin » 09 Noi 2010, 22:14

Nu ! (Intai ca eu nu sunt "voi". Uneori sunt mai antiortodox decat secta dumneavoastra). Dumnezeu nu va vrea cu ordurile voastre. Sa zicem ca va poate ACCEPTA, ceea ce este altceva. Dar datoria voastra de oameni cinstiti si iubitori de Dumnezeu este sa va duceti spre El curati.
Tocmai: "Precum in cer, asa si pe pamant" ! Asa este. Dar cand spuneti "Dumnezeu ne vrea ai Lui cu toata inima si cu tot ceea ce avem noi" spuneti de fapt: "Precum pe pamant asa si in cer". Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.
Mereu observ in dialogurile cu voi aceeasi suficienta imbecila: "suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa". (Tiens, e posibil...) Dar voi va duceti in fata Lui ca retardatii, behaind psalmi. Credeti ca mamelor voastre cele de pe pamant, adica, le-ar placea sa va vada asa?
(ati raspuns deja)
Suntem toti mantuiti, cf sf. Pavel. (ortodocsii n-o sa iubeasca asta)
E intr-adevar imposibil dialogul cu ei. E ca si cum ai vorbi despre sex cu un eunuc.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 09 Noi 2010, 22:18

1. Pentru mine, personal, apartenenta de un cult, nu are niciun fel de relevanta, de aceea pot sa iti spun ca sunt liber de "legatura" asta.
Pun pariu ca esti penticostal.
4. Exista ( sau exista, nu sunt la curent) formatia Altar. Asta nu inseamna ca altarul din biserica e de la diavolul.
Cand eram tanar am cantat la galele rock impreuna cu formatia Altar. Pe Andy Ghost (vocalul trupei) l-am cunoscut personal. Dar altarul exista nu numai in crestinism, exista si religiile pagine, chiar si in satanism, deci este irelevant argumentul chiar pueril.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 09 Noi 2010, 22:21

Nu ! (Intai ca eu nu sunt "voi". Uneori sunt mai antiortodox decat secta dumneavoastra). Dumnezeu nu va vrea cu ordurile voastre. Sa zicem ca va poate ACCEPTA, ceea ce este altceva. Dar datoria voastra de oameni cinstiti si iubitori de Dumnezeu este sa va duceti spre El curati.
Tocmai: "Precum in cer, asa si pe pamant" ! Asa este. Dar cand spuneti "Dumnezeu ne vrea ai Lui cu toata inima si cu tot ceea ce avem noi" spuneti de fapt: "Precum pe pamant asa si in cer". Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.
Mereu observ in dialogurile cu voi aceeasi suficienta imbecila: "suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa". (Tiens, e posibil...) Dar voi va duceti in fata Lui ca retardatii, behaind psalmi. Credeti ca mamelor voastre cele de pe pamant, adica, le-ar placea sa va vada asa?
(ati raspuns deja)
Suntem toti mantuiti, cf sf. Pavel. (ortodocsii n-o sa iubeasca asta)
E intr-adevar imposibil dialogul cu ei. E ca si cum ai vorbi despre sex cu un eunuc.
Super. Jos palaria!!!!!!!!!!!!!!
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 22:29

1. Pentru mine, personal, apartenenta de un cult, nu are niciun fel de relevanta, de aceea pot sa iti spun ca sunt liber de "legatura" asta.
Pun pariu ca esti penticostal.
Cred in pentecost, atunci sunt penticostal ;)
4. Exista ( sau exista, nu sunt la curent) formatia Altar. Asta nu inseamna ca altarul din biserica e de la diavolul.
Cand eram tanar am cantat la galele rock impreuna cu formatia Altar. Pe Andy Ghost (vocalul trupei) l-am cunoscut personal. Dar altarul exista nu numai in crestinism, exista si religiile pagine, chiar si in satanism, deci este irelevant argumentul chiar pueril.
Mi se pare ca pentru tine e un motiv de lauda faptul ca ai cantat muzica rock, ai zis-o de vreo 1350 de ori
Altarul din biserica. Eram sigur ca o sa aduci "argumentul" asta, de-aia am adaugat si biserica.
Ultima oară modificat 09 Noi 2010, 22:36 de către sandoval, modificat 1 dată în total.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 22:32

Nu ! (Intai ca eu nu sunt "voi". Uneori sunt mai antiortodox decat secta dumneavoastra). Dumnezeu nu va vrea cu ordurile voastre. Sa zicem ca va poate ACCEPTA, ceea ce este altceva. Dar datoria voastra de oameni cinstiti si iubitori de Dumnezeu este sa va duceti spre El curati.
Tocmai: "Precum in cer, asa si pe pamant" ! Asa este. Dar cand spuneti "Dumnezeu ne vrea ai Lui cu toata inima si cu tot ceea ce avem noi" spuneti de fapt: "Precum pe pamant asa si in cer". Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.
Mereu observ in dialogurile cu voi aceeasi suficienta imbecila: "suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa". (Tiens, e posibil...) Dar voi va duceti in fata Lui ca retardatii, behaind psalmi. Credeti ca mamelor voastre cele de pe pamant, adica, le-ar placea sa va vada asa?
(ati raspuns deja)
Suntem toti mantuiti, cf sf. Pavel. (ortodocsii n-o sa iubeasca asta)
E intr-adevar imposibil dialogul cu ei. E ca si cum ai vorbi despre sex cu un eunuc.
"Sa zicem ca va poate ACCEPTA"..Dumnezeu e Atotputernic,pe toate le poate, noi il vedem cu barba si batran, asta e altceva, nu e vina Lui si asta nu ii ciunteste din abilitati. Datoria fiecarui om e sa mearga in fata Lui Dumnezeu asa cum este, nu schimonosit, imbacsit, ca sa i se faca mila Domnului de el.. El ne stie mai bine decat ne stim noi si ne stie fiecare gand viclean.,asa ca, degeaba. Referitor la "Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.", ma faceti sa rad..Fiul Lui Dumnezeu a murit degeaba pe cruce? El mi-a iertat toate pacatele, iar eu inca mai fac matanii, inca mai merg la pupat de oase ca sa ma curatesc, ca sa capat bunavointa?
"suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa" Nu spun ca trebuie sa traim nepasatori cu viata noastra, Dumnezeu ne vrea responsabili, asta nu mai incape indoiala, dar sunt sigur ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piept, asa cum l-a iubit si pe cel care l-a strapuns cu sulita in coaste, asa cum l-a iubit pe vames, asa cum a iubit-o pe femeia prea-curvara.


P.S : Se sterg post-uri intr-o veselie,pe aici.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 09 Noi 2010, 22:43

Mi se pare ca pentru tine e un motiv de lauda faptul ca ai cantat muzica rock, ai zis-o de vreo 1350 de ori
Nu ma laud, incerc sa arat cat esti de superficial.
Altarul din biserica. Eram sigur ca o sa aduci "argumentul" asta, de-aia am adaugat si biserica.
Si cu asta te-ai spalat pe miini. Ei bine este cunsocut ca si diavolul are biserica.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 22:46

Mi se pare ca pentru tine e un motiv de lauda faptul ca ai cantat muzica rock, ai zis-o de vreo 1350 de ori
Nu ma laud, incerc sa arat cat esti de superficial.
Altarul din biserica. Eram sigur ca o sa aduci "argumentul" asta, de-aia am adaugat si biserica.
Si cu asta te-ai spalat pe miini. Ei bine este cunsocut ca si diavolul are biserica.
Hai, acuma..Te rog, fii sincer! Ai mai mult de 15 ani? Ma indoiesc tot mai mult de asta.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde esenin » 09 Noi 2010, 22:56

"Sa zicem ca va poate ACCEPTA"..Dumnezeu e Atotputernic,pe toate le poate, noi il vedem cu barba si batran, asta e altceva, nu e vina Lui si asta nu ii ciunteste din abilitati. Datoria fiecarui om e sa mearga in fata Lui Dumnezeu asa cum este, nu schimonosit, imbacsit, ca sa i se faca mila Domnului de el.. El ne stie mai bine decat ne stim noi si ne stie fiecare gand viclean.,asa ca, degeaba. Referitor la "Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.", ma faceti sa rad.....
"suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa" Nu spun ca trebuie sa traim nepasatori cu viata noastra, Dumnezeu ne vrea responsabili, asta nu mai incape indoiala, dar sunt sigur ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piept, asa cum l-a iubit si pe cel care l-a strapuns cu sulita in coaste, asa cum l-a iubit pe vames, asa cum a iubit-o pe femeia prea-curvara.


Ce traznaie! Pai ceea ce va schimonoseste este tocmai rockul ! Va degradeaza. Va reduce la conditia de cimpanzei in rut.

.Fiul Lui Dumnezeu a murit degeaba pe cruce? El mi-a iertat toate pacatele, iar eu inca mai fac matanii, inca mai merg la pupat de oase ca sa ma curatesc, ca sa capat bunavointa?

Sa inteleg ca profitati de moartea lui Christos ? Faptul ca vi le-a iertat nu va scuteste de DATORIA de a nu mai face altele. Iar suficienta, cultivarea prostiei si a ignorantei sunt pacate impotriva datoriei de a va spiritualiza. Puteti sa faceti si flotari, nu doar matanii este ceva chiar lipsit de importanta.

Nu spun ca trebuie sa traim nepasatori cu viata noastra, Dumnezeu ne vrea responsabili, asta nu mai incape indoiala, dar sunt sigur ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piept, asa cum l-a iubit si pe cel care l-a strapuns cu sulita in coaste,

Dumnezeu ii ibeste pe cei cu mucii pe piept ca pe Christos este o mica si nevinovata blasfemie. Dar fireste nu va va cere nimeni sa fiti atat de treaz ca sa va dati seama....

o sa ma opresc...nu am prea mult timp. Suteti tanar. Dati-va seama ca sa fiti membru in X secta este sa te inchizi ca om, intr-o provincie, cand poti sa traiesti spritualliceste intr-un imperiu. Este sinucidere spirituala. Nu spun ca marile conf. crestine , oricare ar fi ele, sunt perfecte. Nu sunt. Dar sectele dumneavoastra nu sunt deloc. (Nu exista adica). Luati lucrurile in serios, lasati mofturile spirituale...

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 23:12

"Sa zicem ca va poate ACCEPTA"..Dumnezeu e Atotputernic,pe toate le poate, noi il vedem cu barba si batran, asta e altceva, nu e vina Lui si asta nu ii ciunteste din abilitati. Datoria fiecarui om e sa mearga in fata Lui Dumnezeu asa cum este, nu schimonosit, imbacsit, ca sa i se faca mila Domnului de el.. El ne stie mai bine decat ne stim noi si ne stie fiecare gand viclean.,asa ca, degeaba. Referitor la "Nu cu TOT ce aveti voi, ci cu ceea ce este duhovnicesc in voi.", ma faceti sa rad.....
"suntem buni asa cum suntem, cu mucii pe piept; Dumnezeu ne iubeste si asa" Nu spun ca trebuie sa traim nepasatori cu viata noastra, Dumnezeu ne vrea responsabili, asta nu mai incape indoiala, dar sunt sigur ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piept, asa cum l-a iubit si pe cel care l-a strapuns cu sulita in coaste, asa cum l-a iubit pe vames, asa cum a iubit-o pe femeia prea-curvara.


Ce traznaie! Pai ceea ce va schimonoseste este tocmai rockul ! Va degradeaza. Va reduce la conditia de cimpanzei in rut.
Dumnezeu ne primeste la el ASA CUM SUNTEM, asta am zis. Nu trebuie sa ne schimonisim ca sa i se faca mila de noi. Daca vrei sa rastalmacesti, nu ai decat.

.Fiul Lui Dumnezeu a murit degeaba pe cruce? El mi-a iertat toate pacatele, iar eu inca mai fac matanii, inca mai merg la pupat de oase ca sa ma curatesc, ca sa capat bunavointa?


Sa inteleg ca profitati de moartea lui Christos ? Faptul ca vi le-a iertat nu va scuteste de DATORIA de a nu mai face altele. Iar suficienta, cultivarea prostiei si a ignorantei sunt pacate impotriva datoriei de a va spiritualiza. Puteti sa faceti si flotari, nu doar matanii este ceva chiar lipsit de importanta.
Citeste mai jos explicatia pentru mai sus. Si ca veni vorba, nu cred ca exista DATORIE de a nu mai face pacate. Suntem indemnati la SFINTENIE,la viata traita cu El, ca si El. Atunci nu va mai fi vreme de pacatuit, viata plina de EL nu va mai lasa timp de altceva. Mi se pare ca excelati in gandire negativa.

Nu spun ca trebuie sa traim nepasatori cu viata noastra, Dumnezeu ne vrea responsabili, asta nu mai incape indoiala, dar sunt sigur ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piept, asa cum l-a iubit si pe cel care l-a strapuns cu sulita in coaste,

Dumnezeu ii ibeste pe cei cu mucii pe piept ca pe Christos este o mica si nevinovata blasfemie. Dar fireste nu va va cere nimeni sa fiti atat de treaz ca sa va dati seama.
Dumnezeu ii ibeste pe cei cu mucii pe piept ca pe ChristosUnde am scris eu asta????? Am zis ca Dumnezeu ii iubeste si pe cei cu mucii pe piep..Dupa cum ziceam, duhneste a comunism.

o sa ma opresc...nu am prea mult timp. Suteti tanar. Dati-va seama ca sa fiti membru in X secta este sa te inchizi ca om, intr-o provincie, cand poti sa traiesti spritualliceste intr-un imperiu. Este sinucidere spirituala. Nu spun ca marile conf. crestine , oricare ar fi ele, sunt perfecte. Nu sunt. Dar sectele dumneavoastra nu sunt deloc. (Nu exista adica). Luati lucrurile in serios, lasati mofturile spirituale...
Spritualiceste intr-un imperiu?!?!? Voi dormiti? Nu vedeti in ce hal e tara asta, imperiul vostru? Cat la suta sunt ortodocsi in Romania? V-ati inchis in biserica, in loc sa cautati pe cei pierduti! Ii cunoasteti numai cand trebuie sa mai construiti o biserica si nu aveti de unde scoate bani, dar va faceti ca nu vedeti degradarea morala in care se zbat.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde IOACHIM » 10 Noi 2010, 00:52

Deh...Daca nu au icoane nu sunt buni, daca au nici atunci nu-s...Daca poarta costum nu-s buni, iar daca poarta vestminte preotesti, asemenea. Si, desigur, ei fac toate acestea pentru a face prozeliti.
Oricum, nu pot pacali decat pe cei care cauta icoane si vestminte preotesti. Cei care-L cauta pe Hristos Il gasesc pe Hristos.
- N-ai inteles... nu-s buni nu pt. ca fac sau nu fac una sau alta.... nu-s buni pt. ca nu-s in adevar! Orice-ar face.... nu intra pe usa....sar pe alaturi. Si nici nu-si pun viata pt. oi!
- Cu pacaleala... da! Ai dreptate! Da` sa nu mai intrebi dupa aia ce face Biserica pt. ei! Corect?

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde IOACHIM » 10 Noi 2010, 01:02

si eu care ma gandeam ca sandoval e de alta...religie. Ma gandeam c-o fi vreun iudeu, vreun soi de muslim ceva....da` de unde! El se vrea a fi crestin da` nu -i reuseste decat intr-o masura care vad ca l-a indignat si pe floryan si pe esenin!
- o fi crestin ....progresiv (precum rock-ul)! :D

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 10 Noi 2010, 01:09

si eu care ma gandeam ca sandoval e de alta...religie. Ma gandeam c-o fi vreun iudeu, vreun soi de muslim ceva....da` de unde! El se vrea a fi crestin da` nu -i reuseste decat intr-o masura care vad ca l-a indignat si pe floryan si pe esenin!
- o fi crestin ....progresiv (precum rock-ul)! :D
V-am deranjat pe multi, nu numai pe ei doi:-;)
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

esenin
Mesaje:1252
Membru din:02 Iul 2008, 20:52
Confesiune:eterodox
Preocupări:artele vizuale, electronica

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde esenin » 10 Noi 2010, 01:32

Nu, nu e musulman. E mamifer.
In stare naturala traieste in formol, intr-un borcan cu eticheta, in care canta "rock" la uculele. Let's rock God oh yeah oh yeah. God e cool.

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 10 Noi 2010, 08:17

si eu care ma gandeam ca sandoval e de alta...religie. Ma gandeam c-o fi vreun iudeu, vreun soi de muslim ceva....da` de unde! El se vrea a fi crestin da` nu -i reuseste decat intr-o masura care vad ca l-a indignat si pe floryan si pe esenin!
- o fi crestin ....progresiv (precum rock-ul)! :D
Cred ca e black (metal) :D
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
Floryan
Mesaje:652
Membru din:15 Ian 2010, 07:59
Confesiune:ortodox
Preocupări:Viata la tara
Localitate:Bacau

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde Floryan » 10 Noi 2010, 08:33

Hai, acuma..Te rog, fii sincer! Ai mai mult de 15 ani? Ma indoiesc tot mai mult de asta.
15 ani e diferenta dintre noi.
Daca nu scrii nimic la subiect si dAca vei continua sa postezi asemenea imbecilitati, il voi ruga pe paritnele Protosinghel sa te baneze.
Dumnezeu este totul întru toate si întru nimenea nimic

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 10 Noi 2010, 14:09

Hai, acuma..Te rog, fii sincer! Ai mai mult de 15 ani? Ma indoiesc tot mai mult de asta.
15 ani e diferenta dintre noi.
Daca nu scrii nimic la subiect si dAca vei continua sa postezi asemenea imbecilitati, il voi ruga pe paritnele Protosinghel sa te baneze.
Da-mi exemplu de imbecilitati pe care le-am postat.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 10 Noi 2010, 14:11

Nu, nu e musulman. E mamifer.
In stare naturala traieste in formol, intr-un borcan cu eticheta, in care canta "rock" la uculele. Let's rock God oh yeah oh yeah. God e cool.
Dumnezeu e chiar cool, e Cel mai cool! Fiecare copil isi vede tatal, care il invata bine, ca fiind cel mai cool.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde sandoval » 10 Noi 2010, 14:14

si eu care ma gandeam ca sandoval e de alta...religie. Ma gandeam c-o fi vreun iudeu, vreun soi de muslim ceva....da` de unde! El se vrea a fi crestin da` nu -i reuseste decat intr-o masura care vad ca l-a indignat si pe floryan si pe esenin!
- o fi crestin ....progresiv (precum rock-ul)! :D
Cred ca e black (metal) :D
Si mai ziceai de mine ca nu postez la subiect si ca scriu imbecilitati. Esti degeaba cu 15 ani mai mare decat mine. Acum vad de ce in bisericile voastre nu sunt decat persoane in varsta, de ce tinerii nu gasesc viata acolo. Tocmai de-aia, pentru ca i-ati indepartat, crezandu-va atoatestiutori.Cum zicea cineva tot in topicul asta: sunteti in formol, cu eticheta: ORTODOX.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Lupi in piele de oaie

Mesaj necititde IOACHIM » 10 Noi 2010, 14:23

Tu chiar nu-ti dai seama ca ti-ai impropriat niste idei nu numai gresite... dar si rasuflate, MEGA-depasite? Pana si autorii invechitelor replici cu care tot faci paste pe-aici...si-au schimbat opinia!

- Era o vreme cand lumea occidentala asa percepea Ortodoxia , ca fiind inghetata, conservata.... Intre timp s-au lamurit si singuri! Mergi intr-o biserica ortodoxa din occident, da una care functioneaza in incinta/interiorul unei alteia (catolica, anglicana etc) si ai sa intelegi!!!

- e depasita, nu doar rautacioasa, remarca ta cu formolizarea!


Înapoi la “Secte extreme şi ALTE RELIGII”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron