O doctrina a New Age-ului

Tot ce nu ţine de creştinism
Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox
Re: O doctrina a New Age-ului

Mesaj necititde IOACHIM » 31 Oct 2010, 21:06

O sa mai intreb odata cine imi sterge posturile. Poate o sa se simta cienva si o sa imi spuna si mie un motiv.

@IOCHIM
Argumentatia ta face totul. Ma scuzi ca te intreb cati ani ai /:) ? Bla bla bla bla ??? Foarte matur.
bla bla bla se refera la calitatea expozeului. Adica barbi... sau in cel mai fericit caz copy/paste. Nimic trecut prin filtrul propriu. Am mai auzit noi de-astea.. sa nu ne crezi chiar atat de ignoranti... sa vii cu povesti de astea cu calculatoru` si alte ...eneventii (sic!) contemporane!
- despre varsta.... e o chestiune relativa si neesentiala. Ai impresia ca nr. anilor ar da cuiva o greutate mai mare? Si asta tocmai din partea ta care sustii progresul tehnologic si stiintific de orice natura! Chiar n-ai vazut cam in ce hal se descurca varsta a 3-a cu o banala telecomanda?

Da` fa un topic nou cu stiinta vs.religie, cu fizica atomica, cuantica sau de care vrei si ne vedem acolo. Si vorbim si despre varsta.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: O doctrina a New Age-ului

Mesaj necititde IOACHIM » 31 Oct 2010, 21:08

Si eu am vazut un mesaj de-al tau, FyZyK, in care spuneai ca ti-a fost sters postul sau asa ceva, mesaj pe care nu l-am mai vazut apoi; de asta sunt 100% sigur. Cine l-a sters nu stiu...

Vreau sa nu te superi pe mine, dar o sa-ti pun o intrebare simpla: de ce ti-e atat de usor sa crezi ca cineva, o persoana inteligenta ti-a sters mesajul, si nu atribui mai degraba stergerea mesajului tau unei cauze neinteligente ? De altfel, asa faci si cu universul si cu originea lui, cu toate ca el striga din rasputeri ratiunii tale ca el e creatie inteligenta a Cuiva, ca e proiectat de Cineva, de o Ratiune, tot asa cum disparitia postului tau striga ca o persoana ganditoare l-a sters de pe forum...
:lol:

Vezi ca o sa te intrebe cati ani !


Înapoi la “Secte extreme şi ALTE RELIGII”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX
cron