Manipulare şi minciună antiortodoxă

Discuţii despre diferenţele de doctrină dintre ortodocşi şi (neo-)protestanţi
Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox
Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 01 Noi 2010, 19:55

- Despre manipularea si minciuna indreptate impotriva Ortodoxiei... as remarca dorinta evidenta si chiar manifestata limpede (chiar daca nu neaparat intr-un mod ...oficial) a p/np de a fi receptati ca ... parteneri; macar parteneri de dialog daca nu un fel de fratiori mai mici, char si vitregi, ai ortodoxiei. C
- Cu alte cuvinte cauta indreptatire... cauta un soi de recunoastere din partea BO (chiara daca infanteristii antrenati de ei au ramas pe setarea ... scuipa si musca)
- DE asemenea observ o intensa preocupare pt. patristica (Sfinti Parinti si scriitori bisericesti) - si asta poate fi o cautare sincera... ca un soi de intoarcere la izvoare!

- O ultima remarca! Manipularea si minciuna nu sunt neaparat anti-ortodoxe! Ele sunt de fapt indreptate impotriva lui Hristos Insusi. Toata erezia de aici pleaca: de la neintelegerile hristologice - INTRUPAREA, NASTEREA, INVIEREA... PERSOANA LUI etc etc etc.
. Adica din moment ce nu pricepi realitatea Intruparii - evident ca ai o problema si cu mariologia!
. Daca adaugi si lipsurile de intelegere privind Inaltarea si celelalte.... cazi si in iconoclasm, respingi Sf. Cruce s.a.m.d.

Altfel spus.... daca M-au urat pe MINE... si pe voi va vor urâ! daca M+au iubit pe Mine, si pe voi va vor iubi!

silvestru
Mesaje:367
Membru din:09 Apr 2010, 14:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:Cunoaşterea, trăirea ortodoxă.

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde silvestru » 01 Noi 2010, 19:57

Vedeti fratilor ,asta este adevarata fata a ereticilor,perversa,vicleana ,perfida,aroganta,observati cu cita perfidie ironizeaza pe ortodocsi,si ortodoxia;batrinul fiind crescut intr o alta generatie este mai temperat,dar marea rusine din partea lor este ca amindoi fiind pusi sa indrepte moravurile si greselile in biserica ,au dat bir cu fugitii si ii denigreaza pe ortodocsi ca f inculti si idolatri la straini si eretici.
Primul mi-a marturisit ca face parte (printre primi )din topul celor mai prosti oameni din istoria ortodoxiei(el o marturiseste).
Dar observati si alta forma de vicleana de fatarnicie a altor eretici de pe forum,adica:preotul ala poate sa zica orice,dar tu n-ai voie sa spui ceva de el ca-i unsul domnului,(acum este unsul dracului nu a Domnului) sau ca ,episcopul tr sa fie nustiu cum;observ ca se stie f bine cum tr sa fie pastorul dar in schimb nu-i recunoscut ,este dispretuit ,si nu se cunoaste deloc cum tr sa fiea titudinea caprelor fata de oi,daramite fata de pastor,de unde si pina unde iti permiti sa te tragi de sireturi ,necinstit fiind?
Cel ce vrea sa se mantuiasca cu intrebarea sa calatoreasca.
Din zilele lui Ioan Botezătorul până acum împărăţia cerurilor se ia prin străduinţă şi cei ce se silesc pun mâna pe ea.

Doriana
Mesaje:773
Membru din:01 Oct 2010, 21:42
Confesiune:neo-protestant
Preocupări:cunoasterea lui Dumnezeu

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde Doriana » 01 Noi 2010, 20:13

Dar observati si alta forma de vicleana de fatarnicie a altor eretici de pe forum,adica:preotul ala poate sa zica orice,dar tu n-ai voie sa spui ceva de el ca-i unsul domnului,(acum este unsul dracului nu a Domnului)
Daca atat ati inteles din ceea ce am spus, sunteti liber sa aruncati cu piatra; eu nu o voi face.
"Căci pe El, Care n-a cunoscut păcatul, L-a făcut pentru noi păcat, ca să dobândim, întru El, dreptatea lui Dumnezeu.". 2 cor 5:21

silvestru
Mesaje:367
Membru din:09 Apr 2010, 14:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:Cunoaşterea, trăirea ortodoxă.

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde silvestru » 01 Noi 2010, 20:18

Am argumente biblice pt comportamentul meu faţă de acest individ... Nu o fac cu ură faţă de el, ci cu râvnă pentru Adevăr şi Biserica Adevărată.
Care argumente biblice?
1.Şi robul Domnului nu trebuie să se certe; ci să fie blînd cu toţi,
Da robul poate si chiar e necesar sa fie asa,dar ai incurcat identitatea,anume ca aici e vorba de fiu,cred ca intelegi ca fiul are alte demnitati si prioritati,daca ti-se pare nepotrivit invata de la alostolul Pvel care se certa cu iudeii elenisti ;) si in alta parte tot el spune,mustra ,cearta,indeamna,cu t si fara timp.
în stare să înveţe pe toţi, plin de îngăduinţă răbdătoare, să îndrepte cu blîndeţă pe potrivnici, în nădejdea că Dumnezeu le va da pocăinţa, ca să ajungă la cunoştinţa adevărului;
Da asa este, numai ca astea le foloseste preotul cind stie el nu cind recomandati voi ,si ccelui care merita ,dar pt omul eretic avem porunca ca dupa 2-3 mustrari sa te feresti de el.
2. ...
să nu vorbească de rău pe nimeni,
Demonstratio voi mai mai intai,preotii aia atita a invatat de la voi sa denigreze?asta cei vorbire de bine sau de rau?
să nu fie gata de ceartă, ci cumpătaţi, plini de blîndeţă faţă de toţi oamenii.
ca sa intelegi ,sti care este atitudinea voastra acum ? cam asa:vi simi tragi palme si imi vorbesti de blindete...,este o atitudine cum nu se poate mai impertinenta,nesimtita si nerusinata,RUSINE!
Cel ce vrea sa se mantuiasca cu intrebarea sa calatoreasca.
Din zilele lui Ioan Botezătorul până acum împărăţia cerurilor se ia prin străduinţă şi cei ce se silesc pun mâna pe ea.

silvestru
Mesaje:367
Membru din:09 Apr 2010, 14:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:Cunoaşterea, trăirea ortodoxă.

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde silvestru » 01 Noi 2010, 20:21

Daca atat ati inteles din ceea ce am spus, sunteti liber sa aruncati cu piatra; eu nu o voi face.
Doriana,personal pe tine n-am vrut sa te jignesc,am multa admiratie pt tine,chiar te rog sa ma ierti daca te am suparat,afirmatia ta este de apreciat ,dar aici nu-i vb de ucidere ,ca noi nu l-am ucis pe pr respectiv si nici nu l-am izgonit ,ci doar il caracterizam in realitate asa cum este el, ceea ce si scriptura face cu Saul.

Personal pe nimeni nu vreu sa supar,eu am mult respect pt voi ,chiar daca nu sunteti ortodocsi.
Ultima oară modificat 01 Noi 2010, 20:35 de către silvestru, modificat 1 dată în total.
Cel ce vrea sa se mantuiasca cu intrebarea sa calatoreasca.
Din zilele lui Ioan Botezătorul până acum împărăţia cerurilor se ia prin străduinţă şi cei ce se silesc pun mâna pe ea.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 01 Noi 2010, 20:29

- Am urmarit si eu pana la urma primul filmulet (deocamdata).. si am vayut cam ce spune apostatul..... Mare idiot! pe romaneste! :lol: Nici macar nu-si da seama ce deserviciu isi face (chiar si in fata protestantilor - ca nici macar aia nu-l cred, adica isi dau seama ca exagereaza).
- Cea mai tare faza e aia cu Biblia - ca el la facultate n-a studiat Biblia :lol: Intamplator cunosc pe cineva care e la... seminar (adica la liceu vocational, teologic - clasele 9-12) si sa vezi ce sudiaza aia acolo VT si NT. Daramite la facultate!
- In rest numai prostii.... insirate una dupa alta. Il plimba astia ca maimuta.... iar el face sluj pt. cativa banuti! O sa-si dea el seama mai tarziu!
. ma amuza insa stilul lui dstul de... searbad! E ca o predica nepregatita... are cateva linii mari ... da` mai mult e la furat, peroreaza pe langa si dupa inspiratia de moment. De fapt le spune ce vor aia sa auda! :)

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 01 Noi 2010, 20:31

vorba lu` protosinghel... la cererea oricui este interesat... voi raspunde punctual la orice aberatie expusa de apostat!

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 01 Noi 2010, 20:39

:lol: dobitocu` face confuzie intre cartile apocrife si cele anaghinoscomena, bune de citit! Chiar asa.... foaia matricola... De fapt nici n-ar mai conta... avem pe viu exemplarul.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde sandoval » 07 Noi 2010, 16:56

Pentru niste fetze bisericesti, e prea multa ura vizibila pe forumul asta..si invectivele de genul "dobitoc", nu cred ca isi au locul...am citit multe pagini si topicuri, dar am vazut multe reactii, care, pe forumuri laice, de genul Softpedia, nu se tolereaza.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

silvestru
Mesaje:367
Membru din:09 Apr 2010, 14:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:Cunoaşterea, trăirea ortodoxă.

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde silvestru » 07 Noi 2010, 17:16

Pentru niste fetze bisericesti, e prea multa ura vizibila pe forumul asta..si invectivele de genul "dobitoc", nu cred ca isi au locul...am citit multe pagini si topicuri, dar am vazut multe reactii, care, pe forumuri laice, de genul Softpedia, nu se tolereaza.
Dar denigrare,manipulare si minciuna antiortodoxa, din partea celor de alta religie nu ai vazut?
Cel ce vrea sa se mantuiasca cu intrebarea sa calatoreasca.
Din zilele lui Ioan Botezătorul până acum împărăţia cerurilor se ia prin străduinţă şi cei ce se silesc pun mâna pe ea.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde sandoval » 07 Noi 2010, 19:59

Pentru niste fetze bisericesti, e prea multa ura vizibila pe forumul asta..si invectivele de genul "dobitoc", nu cred ca isi au locul...am citit multe pagini si topicuri, dar am vazut multe reactii, care, pe forumuri laice, de genul Softpedia, nu se tolereaza.
Dar denigrare,manipulare si minciuna antiortodoxa, din partea celor de alta religie nu ai vazut?
Sper ca nu serviti asta ca si scuza. Din pacate, Sfanta Scriptura nu va serveste atunci cand trebuie sa va reglati comportamentul , ci numai atunci cand doriti sa va dovediti "superioritatea". Chiar credeti ca Dumnezeu Atotputernicul, care a facut Cerurile si pamantul are nevoie sa il "aparati" voi?
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

electric77
Mesaje:1072
Membru din:26 Sep 2010, 13:03
Confesiune:alta religie

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde electric77 » 07 Noi 2010, 20:01

:lol: dobitocu` face confuzie intre cartile apocrife si cele anaghinoscomena, bune de citit! Chiar asa.... foaia matricola... De fapt nici n-ar mai conta... avem pe viu exemplarul.

ana ana anaghi anaghinoscomena, uf, pana la urma am reusit sa pronunt acest cuvant ! dar mult mi-a luat ! foarte greu, mi s-a facut limba cravata, cred ca e un cuvant din slavona, sau poate sunt eu dobitoc si nu pot pronunta cu usurinta cuvinte bisericesti.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 09 Noi 2010, 17:38

E din slavona cum e evanghelia DUPA Luca scrisa in ebraica, Electric! :lol:

Pt. Sandoval, acuma; poate o fi acelasi, da` cu alt nick :D .... sau poate ca nu!

- nu te mai oripila dragul meu de cuvinte pe care le poti gasi lesne in dictionar. Recunosc, smerit, ca de Muuulte ori mai sar calul si ma exprim mai colorat - da` asta e cu totul altceva!

.Daca-ti rezolvi problema cu proprietatea termenilor... o sa descoperi ca..... asa cum diavolul este ilustrat cu coarne si copite (el fiind fara de trup, ca doar e inger , chiar daca unul cazut), prin asta aratandu-se caderea... tot asa putem spune si despre oameni (despre unii mai mult decat altii) ... ca s-au coborat in randul dobotoacelor fara de minte!

Daca tot mai ai dubii.... promit sa revin!

silvestru
Mesaje:367
Membru din:09 Apr 2010, 14:28
Confesiune:ortodox
Preocupări:Cunoaşterea, trăirea ortodoxă.

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde silvestru » 09 Noi 2010, 19:04

Sper ca nu serviti asta ca si scuza. Din pacate, Sfanta Scriptura nu va serveste atunci cand trebuie sa va reglati comportamentul , ci numai atunci cand doriti sa va dovediti "superioritatea". Chiar credeti ca Dumnezeu Atotputernicul, care a facut Cerurile si pamantul are nevoie sa il "aparati" voi?
Nu inteleg ce legatura are afirmatia cu discutia anterioara si pana la urma ce interes are pt tine,sau cine a simtit nevoia de observatiile tale?
Cel ce vrea sa se mantuiasca cu intrebarea sa calatoreasca.
Din zilele lui Ioan Botezătorul până acum împărăţia cerurilor se ia prin străduinţă şi cei ce se silesc pun mâna pe ea.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 20:54

E din slavona cum e evanghelia DUPA Luca scrisa in ebraica, Electric! :lol:

Pt. Sandoval, acuma; poate o fi acelasi, da` cu alt nick :D .... sau poate ca nu!

- nu te mai oripila dragul meu de cuvinte pe care le poti gasi lesne in dictionar. Recunosc, smerit, ca de Muuulte ori mai sar calul si ma exprim mai colorat - da` asta e cu totul altceva!

.Daca-ti rezolvi problema cu proprietatea termenilor... o sa descoperi ca..... asa cum diavolul este ilustrat cu coarne si copite (el fiind fara de trup, ca doar e inger , chiar daca unul cazut), prin asta aratandu-se caderea... tot asa putem spune si despre oameni (despre unii mai mult decat altii) ... ca s-au coborat in randul dobotoacelor fara de minte!

Daca tot mai ai dubii.... promit sa revin!
Daca o sa postez aici cateva cuvinte ce se gasesc lesne in dictionar, pot sa fiu sigur ca o sa primesc ban pe forumul asta. Dar nu sunt copil.
Se intampla din nou, asa ca se confirma. Suferiti de paranoia. Credeti ca am nevoie de 500 de username-uri ca sa imi spun parerea? Numele meu real e Dan, iar Sandoval e numele singurului meu cont. Dumnezeule, duhneste a comunism aici!
Despre invectivele aduse de-a lungul topicului, nu ma puteti convinge, decat daca afirmati ca va pare rau ca le-ati spus, nu prin a va justifica. Repet, pe forumuri laice, pentru "dobitoc" si "imbecil", te arunca afara. Asta trebuie sa va dea de gandit, dragii mei.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 20:58

Sper ca nu serviti asta ca si scuza. Din pacate, Sfanta Scriptura nu va serveste atunci cand trebuie sa va reglati comportamentul , ci numai atunci cand doriti sa va dovediti "superioritatea". Chiar credeti ca Dumnezeu Atotputernicul, care a facut Cerurile si pamantul are nevoie sa il "aparati" voi?
Nu inteleg ce legatura are afirmatia cu discutia anterioara si pana la urma ce interes are pt tine,sau cine a simtit nevoia de observatiile tale?

De vreme ce mi s-a aprobat contul pe forumul asta, sunt liber sa exprim ce parerea doresc, atata vreme cat ma incadrez in limitele bunului simt si nu sunt off-tipic.
Legatura cu discutia anterioara este urmatoarea: aruncati intr-un om cu noroi, pentru simplul motiv ca el v-a atacat. Eu nu vad nimic crestin in asta..si aici legatura cu Scripturile. Nu stiu ce a fost asa de greu de inteles.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 09 Noi 2010, 21:36

- nu te mai oripila dragul meu de cuvinte pe care le poti gasi lesne in dictionar. Recunosc, smerit, ca de Muuulte ori mai sar calul si ma exprim mai colorat - da` asta e cu totul altceva!
.Daca-ti rezolvi problema cu proprietatea termenilor... o sa descoperi ca..... asa cum diavolul este ilustrat cu coarne si copite (el fiind fara de trup, ca doar e inger , chiar daca unul cazut), prin asta aratandu-se caderea... tot asa putem spune si despre oameni (despre unii mai mult decat altii) ... ca s-au coborat in randul dobotoacelor fara de minte!
.Daca tot mai ai dubii.... promit sa revin!
Daca o sa postez aici cateva cuvinte ce se gasesc lesne in dictionar, pot sa fiu sigur ca o sa primesc ban pe forumul asta. Dar nu sunt copil.
Depinde totusi de cuvant si de context.
Se intampla din nou, asa ca se confirma. Suferiti de paranoia. Credeti ca am nevoie de 500 de username-uri ca sa imi spun parerea? Numele meu real e Dan, iar Sandoval e numele singurului meu cont. Dumnezeule, duhneste a comunism aici!
E ok. Te credem pe cuvant. Dar trebuie sa ne dai si noua voie sa fim reticenti fara de unii care si-au dovedit deja cu prisosinta sinceritatea!
Comunism... da. Ai inteles tot. E clar.
Despre invectivele aduse de-a lungul topicului, nu ma puteti convinge, decat daca afirmati ca va pare rau ca le-ati spus, nu prin a va justifica. Repet, pe forumuri laice, pentru "dobitoc" si "imbecil", te arunca afara. Asta trebuie sa va dea de gandit, dragii mei.
ok. Da` ce te face sa crezi ca vrea cineva sa te convinga de ceva? Daca fac pe unu` dobitoc (nu cu sens invectiv) e similar cu a spune ca omu` se trage din maimuta. Adica afirm sau observ departarea lui de spiritual/duhovnicesc.... si apropiereea de material, trupesc, dobitocesc. Asa cum unii pot fi caini la suflet... sau curati ca porimbeii etc tec... tot la fel unii sunt de-a dreptul.... ne-duhovnicesti! Ia-o cum vrei, la urma urmei.

Avatar utilizator
sandoval
Mesaje:91
Membru din:03 Noi 2010, 00:10
Confesiune:martor al lui Iehova

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde sandoval » 09 Noi 2010, 21:47

- nu te mai oripila dragul meu de cuvinte pe care le poti gasi lesne in dictionar. Recunosc, smerit, ca de Muuulte ori mai sar calul si ma exprim mai colorat - da` asta e cu totul altceva!
.Daca-ti rezolvi problema cu proprietatea termenilor... o sa descoperi ca..... asa cum diavolul este ilustrat cu coarne si copite (el fiind fara de trup, ca doar e inger , chiar daca unul cazut), prin asta aratandu-se caderea... tot asa putem spune si despre oameni (despre unii mai mult decat altii) ... ca s-au coborat in randul dobotoacelor fara de minte!
.Daca tot mai ai dubii.... promit sa revin!
Daca o sa postez aici cateva cuvinte ce se gasesc lesne in dictionar, pot sa fiu sigur ca o sa primesc ban pe forumul asta. Dar nu sunt copil.
Depinde totusi de cuvant si de context.
Se intampla din nou, asa ca se confirma. Suferiti de paranoia. Credeti ca am nevoie de 500 de username-uri ca sa imi spun parerea? Numele meu real e Dan, iar Sandoval e numele singurului meu cont. Dumnezeule, duhneste a comunism aici!
E ok. Te credem pe cuvant. Dar trebuie sa ne dai si noua voie sa fim reticenti fara de unii care si-au dovedit deja cu prisosinta sinceritatea!
Comunism... da. Ai inteles tot. E clar.
Despre invectivele aduse de-a lungul topicului, nu ma puteti convinge, decat daca afirmati ca va pare rau ca le-ati spus, nu prin a va justifica. Repet, pe forumuri laice, pentru "dobitoc" si "imbecil", te arunca afara. Asta trebuie sa va dea de gandit, dragii mei.

ok. Da` ce te face sa crezi ca vrea cineva sa te convinga de ceva? Daca fac pe unu` dobitoc (nu cu sens invectiv) e similar cu a spune ca omu` se trage din maimuta. Adica afirm sau observ departarea lui de spiritual/duhovnicesc.... si apropiereea de material, trupesc, dobitocesc. Asa cum unii pot fi caini la suflet... sau curati ca porimbeii etc tec... tot la fel unii sunt de-a dreptul.... ne-duhovnicesti! Ia-o cum vrei, la urma urmei.
Chiar nu am nevoie sa fiu convins de nimic, sunt deja convins, doar peste 90% dintre romani sunt de religie ortodoxa.
Dureros e ca se arunca verdicte aici, parca e sport natioanal. Rar am vazut atata rautate pe un forum.
Omul e cel mai important proiect al lui Dumnezeu.

Avatar utilizator
IOACHIM
Mesaje:1113
Membru din:12 Feb 2010, 05:54
Confesiune:ortodox

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde IOACHIM » 09 Noi 2010, 21:57

draga.... nu te retine nimeni! Esti liber sa cauti in alta parte.... mai putine rautati. Daca mi-ai spune si ce credinta profesezi... probabil as face si gestul ultim de rautate. Te-as numi eretic sau pagan, dupa caz.

Doriana
Mesaje:773
Membru din:01 Oct 2010, 21:42
Confesiune:neo-protestant
Preocupări:cunoasterea lui Dumnezeu

Re: Manipulare şi minciună antiortodoxă

Mesaj necititde Doriana » 09 Noi 2010, 22:02

draga.... nu te retine nimeni! Esti liber sa cauti in alta parte.... mai putine rautati. Daca mi-ai spune si ce credinta profesezi... probabil as face si gestul ultim de rautate. Te-as numi eretic sau pagan, dupa caz.
Ioachim, uneori esti dezarmant de sadic. :roll:
"Căci pe El, Care n-a cunoscut păcatul, L-a făcut pentru noi păcat, ca să dobândim, întru El, dreptatea lui Dumnezeu.". 2 cor 5:21


Înapoi la “Protestantismul şi neo-protestantismul”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX