tripletii

Spune ce doreşti şi poate vei fi ajutat
tripletii2013
Mesaje:3
Membru din:22 Feb 2013, 15:29
Confesiune:ortodox
Preocupări:cititul,desenul,crosetataul
tripletii

Mesaj necititde tripletii2013 » 22 Feb 2013, 15:58

Buna tuturor,ne-am nascut pe data de 4 ianuarie 2013,suntem doua fetite si un baietel,parintii si fratii nostrii mai mari vor sa ne scoata la plimbare,dar nu au cu ce,ne-am dori mult de tot un carucior,sau doua pentru gemeni deoarece surioara noastra are numai un anisor si numai asa vom putea iesi la plimbare impreuna,iar pentru ca mamica sa nu stea cu toti trei in brate pentru ca nu poate :oops: ,am fi bucurosi daca am avea macar doua leagane electronice sau ceva de genul :?: ,va multumim si Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Fişiere ataşate
IMG_1290.JPG
(2.36MiB)Descărcat de 511 ori
IMG_1246.JPG
(442.13KiB)Descărcat de 570 ori

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: tripletii

Mesaj necititde protosinghel » 24 Feb 2013, 02:37

Păi lăsaţi un email şi un număr de telefon, ca să vă poată contacta lumea. Căci altfel cum v-ar putea ajuta?

tripletii2013
Mesaje:3
Membru din:22 Feb 2013, 15:29
Confesiune:ortodox
Preocupări:cititul,desenul,crosetataul

Re: tripletii

Mesaj necititde tripletii2013 » 15 Feb 2014, 16:17

am uitat sa las datele unde pot fi contactata,desi am crescut mari avem nevoie de un carucior pentru tripleti,nu ne putem permite unul,suntem o familie de 10 persone,8 copii minori si noi parintii,stam in chirie in locuinta sociala data de la primarie,incercam sa ne cautam o alta locuinta,desi avem conditii cheltuielile sunt costisitoare,sa nu mai zic de faptul ca apartamentul este foarte umed,igrasia s-a imbibat in toate hainele,de aproximativ 4 ani de cand locuim aici,am aruncat mobilier si l-am inlocuit cu altul cumparat de la persoane carora nu l-ea mai trebuit,asa cum am putut.Nu cred ca mai are rost sa ma plang de aceste lucruri,dar un carucior pentru tripleti ne-ar bucura foarte mult, vom putea iesi la plimbare cu cei mici, nu e pre tarziu sa am aceasta dorinta.

vas_mihaela41@yahoo.ro
0755864262
0740552395


Doamne ajuta!

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: tripletii

Mesaj necititde protosinghel » 15 Feb 2014, 16:38

Interesant că intraţi pe forum o dată pe an, şi doar pentru a solicita ajutor. Noi aici vorbim mult despre Dumnezeu. Acest aspect nu vă interesează?

tripletii2013
Mesaje:3
Membru din:22 Feb 2013, 15:29
Confesiune:ortodox
Preocupări:cititul,desenul,crosetataul

Re: tripletii

Mesaj necititde tripletii2013 » 19 Feb 2014, 13:57

Ce inseamna pentru dumneavoastra,a vorbi mult despre Dumnezeu?Faptul ca am intrat pe forum o data pe an,vi se pare o greseala?Mie nu.Daca nu inru pe forum sa vorbesc despre Dumnezeu in fiecare zi inseamna ca sunt o pacatoasa,inseamna nu ma intereseaza acest fapt?Stiti macar cum este sa cresti 8 copilasi,sa te ocupi de problemele ficaruia in parte,s-ai indrumi pe cale cea buna,sa fi pentru ficare copil atat mama cat si prietena.Tripletii sau nascut prematuri,nici nu stiti prin cate am trecut cu ei pana au implinit 1 anisor,cate zile si nopti am stat langa ei cand au fost bolnavi,cate drumuri am facut cu ei pe la spitale numai sa vad ca ei sunt bine,ore in sir m-am rugat Domnului sa-mi dea putere sa-mi cresc toti copii asa cum si parintii mei m-au crescut pe mine,cu frica de Dumnezeu.Daca a sta langa copii fara sa intru zilnic sa vorbesc despre Dumnezeu este cea mai mare greseala a mea,atunci voi fi pedepsita,dar nu de oameni.

Avatar utilizator
protosinghel
Mesaje:5422
Membru din:01 Apr 2008, 15:53
Confesiune:ortodox
Preocupări:liturgică, misiune
Localitate:Portugalia
Contact:

Re: tripletii

Mesaj necititde protosinghel » 24 Feb 2014, 12:35

Întrebarea mea nu a fost o mustrare. Nu vă supăraţi.
Vă înţeleg greutăţile, dar nu uitaţi că copiii Dvs au nu doar trup, ci şi suflet. Domnul să vă întărească ca să vă puteţi ocupa şi de creşterea lor duhovnicească.
Tocmai la asta mă refeream, că noi vă putem ajuta mai mult duhovniceşte, decât trupeşte. Dar Dvs aţi luat-o în nume de rău.
Iar cu familiile numeroase sunt obişnuit. La taică-meu au fost 9 în familie, un frate de-alui tata are 10 copii, iar noi am fost 6 (eu cel mai mare). Ştiu foarte bine ce înseamnă asta... Fiţi binecuvântaţi!


Înapoi la “Diferite cereri. Solicitări de ajutor”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX