parintele Arsenie Muscalu

Despre marele personalitatii din lumea ortodoxa: ierarhi, duhovnici, preoti, monahi şi chiar laici
cristina[c]
Mesaje:3
Membru din:29 Apr 2008, 23:36
parintele Arsenie Muscalu

Mesaj necititde cristina[c] » 29 Apr 2008, 23:54

nu cred ca exista bucurestean ortodox care sa nu il cunoasca pe parintele Arsenie,care a fost duhovnic la Patriarhia din Bucuresti.Cei care il cunoastem,ar trebui sa dam o mana de ajutor sfintiei sale ,careeste acum, parinte duhovnic la o manastire noua in Campina(la Cornu).Manastirea este de maici, este noua, chiliile sunt inexistente,bisericuta mica. Am intrebat o maicuta,cu ce putem ajuta manastirea? Ce putem aduce? mi-a raspuns"Ca la o casa noua."Eu cred ca putem participa si noi cu banutul vaduvei,caci stiu sigur ca "daruind, vei dobandi" Doamne ajuta!

Avatar utilizator
maria_andreea
Mesaje:1540
Membru din:23 Apr 2008, 13:33
Confesiune:ortodox
Preocupări:mecanică, finanţe, teologie, natură
Localitate:Sibiu
Contact:

Re: parintele Arsenie Muscalu

Mesaj necititde maria_andreea » 30 Apr 2008, 08:26

Hristos a Inviat
Poate parintele are si un numar de cont in care am putea depune niste bani. Daca este asa te rugam daca nu este cu saparare sa il postezi.
Mântuirea se lucrează pe ruinele egoismului. (Părintele Arsenie Boca)

cristina[c]
Mesaje:3
Membru din:29 Apr 2008, 23:36

Re: parintele Arsenie Muscalu

Mesaj necititde cristina[c] » 01 Mai 2008, 12:14

Pai nu stiu nr de cont
dar stiu ca pe data de 8 mai ,joi la manastirea din Cornu,are loc sfintirea bisericii.sunt convinsa ca vor veni multi dintre ucenicii parintelui si dintre cei care il iubesc fara sa le fie duhovnic. sper cu ajutorul lui Dumnezeu sa fiu de fata si desi o sa vin direct din garad sunt absolut convinsa ca Maica Domnului ma va ajuta sa ajung la sf Liturghie.
Sa ne ajute Dumnezeu sa ajungem cu totii sa luam binecuvantare.


Înapoi la “Personalităţi ortodoxe”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

Crestinism Ortodox.com. Catalogul Resurselor Ortodoxe pe Internet free counters
PELERIN ORTODOX